Proglas je rádiem pro informované křesťany

V této mimořádné době vysíláme každý všední den mezi devátou a desátou hodinou pořad

Dopoledne s Proglasem

-------------------------------------------

Svědectví, rozhovory, reportáže a povzbuzení ze života křesťanů najdete v pořadech Křesťan a svět, stejně jako v relacích hostujícího Trans World Radia. Nové poznatky můžete získat ve vzdělávacích cyklech. Zajímá-li vás literatura, nalaďte si Knihovničku Proglasu. Ve všední dny nabízíme k poslechu četbu na pokračování. Rozhovory o rodině a výchově, povzbuzení pro rodiče malých dětí přináší Kafemlýnek. Magazín pro dříve narozené – to je pořad Vítejte, senioři!. Prostor k zamyšlení všem bez rozdílu věku otvírají pořady z cyklu Mezi slovyOkolo stolu se scházíme s hostem našeho pražského studia a přinášíme hodinu zajímavostí a hudby. Pořad Na dřeň je (nejen) pro mladého kriticky smýšlejícího posluchače, který se nebojí ptát na hlubší otázky.

Nenechme se zahltit informacemi, doporučuje Psychosociální intervenční tým

3. dubna 2020, 17:04

Pracovníci Psychosociálního intervenčního týmu zaslali dopis českým médiím, ve kterém novináře vyzývají k reflexi toho, jak předávat informace o právě probíhající epidemii koronaviru. 

Roušky od našich českých přátel jsou darem, který nás posiluje

Roušky od našich českých přátel jsou darem, který nás posiluje

3. dubna 2020, 15:35

Více než sto let trvá vazba mezi italskou obcí Marco Rovereto a východočeskou Dolní Dobroučí, kam se za první světové války uchýlili italští civilisté vyhnaní z domovů krvavou bitvou. V právě probíhající pandemii koronaviru se lidé z Dolní Dobrouče rozhodli darovat městu Marco Rovereto 1200 roušek. 

Do Itálie, za mladými věřícími i do přírody - sledujte páteční Dopoledne s Proglasem

Do Itálie, za mladými věřícími i do přírody - sledujte páteční Dopoledne s Proglasem

2. dubna 2020, 11:43

Také v pátečním dopoledním programu uslyšíte od 9 hodin několik aktuálních rozhovorů, které souvisejí s životem v situaci stavu nouze a opatření proti šíření epidemie koronaviru. Vysílací hodinou vás provedou Marta Kunčarová a Filip Breindl.

Směs informací i humoru

Směs informací i humoru

2. dubna 2020, 11:40

Čtvrteční dopoledne s Proglasem nabídlo od 9. hodiny povídání s ředitelem Člověka v tísni Šimonem Pánkem a představení projektu olomoucké univerzity. Znáte český katolický satirtistický portál Tisíckráte? Tak se těšte na rozhovor s jeho tvůrcem, tajemným Felixem Kulpou. A čeká vás ještě humor z jiné strany - tentokrát od herečky Ivy Pazderkové.

Na dřeň s Karolínou Presovou: Okamžiky, které věnuju nicnedělání, se mi obrovsky vyplácí

Na dřeň s Karolínou Presovou: Okamžiky, které věnuju nicnedělání, se mi obrovsky vyplácí

1. dubna 2020, 12:40

Taky to znáte? Ráno vstanete a jako první zkontrolujete svůj mobil. Vidíte sociální sítě dřív než kartáček nebo ranní kávu. Přerušujete konverzaci s druhými lidmi, abyste zkontrolovali e-maily nebo sociální sítě. Často jíte u pracovního stolu a při jídle sledujete videa nebo filmy či seriály. Není pro vás jednoduché dokončit úkol, protože práci často přerušujete kontrolováním e-mailů, zpravodajských serverů nebo sociálních sítí. Jdete online, když se necítíte psychicky dobře.

Dopoledne s Proglasem s Vietnamskou komunitou

Dopoledne s Proglasem s Vietnamskou komunitou

1. dubna 2020, 11:00

Ve středu 1. dubna jsme navštívili Vietnamskou komunitu a spojili jsme se s europoslankyní Michaelou Šojdrovou. Dopoledne s Poglasem přinese odpověď na otázku, jak cizincům ve zvládání tohoto nelehkého období pomáhá charita, a v závěru se podíváme na Slovensko za manželi Magdou Vášaryovou a Milanem Lasicou. 

Dopoledne s Proglasem – speciál pro rodiče

Dopoledne s Proglasem – speciál pro rodiče

31. března 2020, 12:00

V úterý 31. března jsme se od 9. hodiny ptali rodičů, jak se jim s dětmi daří a co teď dělají společně nejraději.

Pondělní Dopoledne s Proglasem

Pondělní Dopoledne s Proglasem

30. března 2020, 13:33

V pondělním vydání pořadu Dopoledne s Proglasem jsme vám nabídli rozhovor s arciopatem Prokopem Siostrzonkem, proděkanem Michalem Opatrným, dobrovolnicí Markétou Šindlerovou, která pomáhá seniorům; a Michalem Radvanem o bezplatné právní poradně.

Páteční dopoledne s Proglasem

Páteční dopoledne s Proglasem

27. března 2020, 16:49

Situace kolem epidemie koronaviru a stavu nouze v České republice zůstává hlavním tématem dopoledního vysílání Proglasu, do kterého prostřednictvím telefonických vstupů zveme různé osobnosti.

Knihovnička:  Gyps, který zachraňuje svět

Knihovnička:  Gyps, který zachraňuje svět

27. března 2020, 13:41

Knihu oceňované nizozemské autorky knih pro děti Anny Woltz představí nejnovější Knihovnička Proglasu. Odvysíláme v neděli 29. března o půl druhé odpoledne, opakujeme v sobotu 4. dubna ve 13.30.

Dopoledne s Proglasem - 26. března 2020

Dopoledne s Proglasem - 26. března 2020

26. března 2020, 16:52

Dnes Vám nabídneme setkání s biologem, etikem a knězem Markem Váchou, uslyšíte dominikána Benedikta Mohelníka, se kterým probereme nové nařízení apoštolské penitenciárie. Jak vypadá situace v Římě, řekne redaktorka Radia Vatikán Johana Bronková a v závěru se po telefonu uslyšíme s manželi Václavem a Evou Hudečkovými.

Křesťan a svět: Vinou křesťanů jsem se stal ateistou

Křesťan a svět: Vinou křesťanů jsem se stal ateistou

26. března 2020, 14:15

Petr Hamrozi se v mládí odvrátil od víry v Boha. Pohoršovalo ho pokrytectví křesťanů v jeho okolí. A dnes v Jablunkově buduje světové muzeum Bible, aby přiblížil mnohým Boží slovo.

Na dřeň s terapeutkou Karolínou Nyitrayovou: Nejkrásnější moment dne byl, když jsem jen pila čaj

Na dřeň s terapeutkou Karolínou Nyitrayovou: Nejkrásnější moment dne byl, když jsem jen pila čaj

25. března 2020, 16:28

Když Karolína Nyitrayová vstupovala na 14 dní do ticha a samoty v indickém klášteře, ještě nevěděla, jak se jí tato zkušenost to bude v následujících týdnech hodit. Když potom z kláštera vyšla, svět vypadal úplně jinak – vir COVID-19 změnil životy lidí na celém světě. Všichni jsme nyní nuceni trávit mnohem víc času sami, bez každodenních rozptýlení, jsme nuceni zpomalit. K čemu může být dobré být sám se svými myšlenkami? A co dělat, když nás přepadne úzkost a strach?

Dopoledne s Proglasem  - 25. března 2020

Dopoledne s Proglasem  - 25. března 2020

25. března 2020, 15:38

Dopoledne s Proglasem vám od 9. hodiny nabídne další rozhovory s několika hosty, kteří nám v aktuální situaci rozšíří naše horizonty. 

Začíná Dopoledne s Proglasem

Začíná Dopoledne s Proglasem

24. března 2020, 16:57

Dopoledne s Proglasem, mimořádný magazín těchto dnů reflektující současnou situaci kolem pandemie koronaviru, začíná v 9 hodin.