Autismus mezi námi

Autismus mezi námi

Pořad v souvislostech


Autismus mezi námi
Budeme vysílat

Žena v politice - Marie Kousalová
Organizace "Na počátku"
Organizace "Na počátku"
Vysílali jsme


Žena v politice - Marie Kousalová

Emanuel - místo pro osamělé rodiče a jejich setkávání

Emanuel - místo pro osamělé rodiče a jejich setkávání
Audioarchiv
15. června 2017 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Někdy nás rodiče zaskočí situace, kdy zjistíme, že naše úžasné milované jedinéčné dítě je jiné než ostatní. Pak nezbývá než hledat pomoc, kde ji najít, když se jedná o PAS (Poruchy Autistického spektra) budeme pátrat v Kafemlýnek 20. června 2017.

Hostem Ireny Kintrové bude doc. PhDr. Mgr. Barbora Bazalová, Ph.D. z brněnské Masarykovy Univerzity, která se věnuje speciální pedagogice a založila Autistické centrum, je maminkou tří dětí. Maminka, která je zároveň pedagogem na vysoké škole, to nás zajímá. Budeme se ptát, jak se jí dařífoto bazalová sloučit profesi s rodinou a také, jak se jí během čekání na třetí dítko podařilo napsat příručku pro rodiče dětí s PAS (poruchami autistického spektra), která vyšla letos v červnu v nakladatelství Portál s názvem "Autismus v edukační praxi".

Knížka poskytuje velice dobrou základní orientaci v této bolasti. Najdete v ní seznam center, filmů, knížek, kde se dá najít spousta užitečných informací nebo kde vůbec můžete dítě nechat vyšetřit. Nechybí základníknížka autismus typy strategie dorozumívání a společného života v rodině s dítětem s PAS. Výchovné metody, jak děti rozvíjet nebo příklady ze života. Autorka má velikou výhodu znalosti českého prostředí a bezprostředního kontaktu s rodiči a pedagogy. Její knížka na českém knižním trhu už dávno chyběla a pro rodiče nebo učitele je skvělým průvodcem poté, co jim odborníci sdělí ohledně dítěte "diagnózu PAS."