Časopis IN

Časopis IN

Pořad v souvislostech


Časopis IN
Budeme vysílat

Kafemlýnek
Kafemlýnek
Zázrak tří květin
Vysílali jsme


Speciál pro rodiče

Speciál pro rodiče

Dopoledne s Proglasem
Audioarchiv
24. února 2020 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

V pořadu pro maminky s dětmi představíme 25. února další zajímavý časopis - tentokrát pro dívky. Jmenuje se stručně - IN.

Hostem Ireny Kintrové bude šéfredaktorka INu Marie Stejskalová. Dozvíme se něco o zaměření, historii a také fungování časopisu. Jaké díky jeho působení vznikly doprovodné projekty i jaké tu mají plány do budoucna. Soutěžit budeme o tři knížky z vydavatelství IN, ke kterým samozřejmě přibude i několik ukázkových čísel časopisu. ANketséfred IN Stejskalování otázka pro posluchače zní: "Umíte mluvit s dětmi na důvěrná témata?".

Protože další den po úterním Kafemlýnku už následuje Popeleční středa, nebudouv pořadu chybět ani tipy na prožívání postní doby s dětmi a také TIPY NA ČTENÍ:

  • zajímavý projekt s textovými kartami - „Malá duchovní cvičení“ od jezuity Wojciecha Werhuna aneb 60 inspirativních karet pro duchovní život z Karmelitánského naklmala-duchovni-cviceniadatelství – postní doba je kratší, ale zase máte motivaci začít. Na kartách najdete pokyny k intenzivní modlitbě nebo meditaci v osmi kategoriích – postupně si člověk může utřídit myšlenky nad Boží láskou, vlastními pocity, způsoby modlitby, láskou k bližnímu i sobě samému, nad životním posláním nebo následováním Ježíše. Bude to vyžadovat 20 až 30 minut soustředění, ale určitě to stojí za vyzkoušení, snad se nikoho nedotknu, když z vlastní zkušenosti budu tvrdít, že i ta nejvytíženější maminka si může domluvit denně půlhodinu volna jen pro sebe (není to snadné ale není to taky nemožné) a dá se načerpat mnoho dobrého – Malá duchovní cvičení – karty polského jezuity Wojciecha Werhuna. Vydalo Karmelitánské nakladatelství 2019.

 

  • druhý tip - knížka z Portálu s provokativním názvem „Bůh nefunguje" (a proto v něho věřím) od německého kněze Thomase Fringse. Je to silně autobiografický příběh člověka, který poctivě vystoupil ze strnulých představ a poctivě si razí a hledá cestu vpřed v následování Krista. Je to napínavé čtení plné svěžích teologických myšlenek podaných Bůh nefungujesrozumitelným způsobem na základě životní praxe. Autor prošel krizí kněžského povolání, neztratil víru ani lásku k Bohu. Místy jsou jeho názory natolik ostré, že z nich bolí oči, ale jsou předkládané s pokorou a poctivostí. Pokud jste si jistí ve své víře, nebude se vám nabízená otevřenost autora mnohdy líbit. Pokud poctivě poznáváte své každodenní pochybnosti a hledání, dostane se vám naopak povzbuzení. Ať už patříme do jakékoliv skupiny, měli bychom si spolu s autorem položit otázku: „Co budu dělat po zbytek života?“ Autor na to odpovídá: „Hledat Boha! Nikdy není pozdě s tím začít!“