Co vám dnes udělalo radost?

Co vám dnes udělalo radost?

Pořad v souvislostech


Jak zvládnout rodinu a být citlivý
Budeme vysílat

Nejčastější příčiny rozvodů
Nejčastější příčiny rozvodů
Modlit se s rodinou
Vysílali jsme


Manželské večery po brněnsku

Manželské večery po brněnsku

Via Dia - klub pro rodiče dětí s diabetem
Audioarchiv
5. prosince 2017 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Položili jsme vám, posluchačům Kafemlýnku, 5. prosince 2017 otázku. A tady máte výběr odpovědí.

V pořadu zazněl rozhovor Ireny Kintrové s Irenou Smékalovou o životě maminky s pěti dětmi, o zvýšené citlivosti a také o projektu "Šachy lásky"

J: Krásný adventní den. Ráda poslouchám Kafemlýnek, vždy mě někam posune. Pán Bůh nám svěřil tři krásné děti, už jsou velcí a mají rodiny – máme 10 vnoučat! Pokud to jde, snažíme se všichni doma scházet. Na první adventní neděli jsem předala každému vnoučeti doma vyrobený kalendář s překvapením na každý den, úkoly a rébusy

Marie: Dnes mi udělal radost sníh, moc ráda se procházím zasněženou krajinou. Hezký sněhový den.

Posluchačka: Radost mi udělá, když se dokážu vědomě zbavit svých kritických postojů vůči blízkým a když se vědomě rozhodnu pro lásku a říkám ve svém srdci: přeji ti dobro a miluji tě. Přináší to dobro, pokoj a svobodu nejen mně, ale i ostatním.

Josef a Zuzana: Dnes nás potěšily půlnoční hry se synem Eliášem, který se vyspal odpoledne venku a pak byl dobře naladěný do jedné po půlnoci.

Posluchačka: Děkuji za rozhovor, zažila jsem krásnou přednášku obou manželů. Dnes mě těší úsměvy dcery nad černobílými obrázky, které jí kreslím u poslechu Kafemlýnku…

Posluchač: Dnes mi udělal radost náš čtyřletý syn v pěstounské péči. Do ticha noci se v jednu hodinu ozval jeho smích – ze spánku se smál nahlas. V té chvíli jsem si vzpomněla mrakyna pohádku o Zvonilce, ve které se říká, že ze smíchu malých dětí ve spánku se rodí víly… Díky za vaše pořady!

Jitka: Dnes mám svátek. Možná na mě čeká nějaké překvapení! Snad ale ne čerti, když je 5. 12. Těším se na manžela, až se vrátí domů z práce.

Veronika: Dnes mi udělalo radost, že jsem mohla poležet v posteli a syn se sám - pod dohledem tatínka - vypravil do školky!

Jana: Moc děkuji za skvělý rozhovor. Radost mi dnes dělá dcerka, která od včerejška chodí na nočník, a těším se dnes na Mikuláše, který se nápadně podobá manželovi… Požehnaný advent!

Terka: Dnes ráno mi udělalo radost, že sněží! „Rodinné šachy“ jsme ještě nezaznamenali, určitě se po nich ohlédnu, z popisu vypadají parádně. Těšíme se na ně!

Pavel: Dnes mi udělalo radost, že konečně splním slíbenou věc kamarádovi.

Petra: Těší mě každý pořad Kafemlýnek, takže každé úterý mám radost! Smékalovi jsou úžasní.

Jaroslav: Milé Irenky, udělal mi radost váš rozhovor!

Jana: Moc ráda bych si přečetla aspoň jednu knihu o citlivosti. Mám pocit, že jsou o mněčáry. Bůh vám žehnej!

Eva: Moc děkuji za téma.

Posluchačka: Dnes se těším, až se odpoledne setkám s dětmi a i když jsem nepředpokládala, že mě dnešní téma zvýšené citlivosti zasáhne, stalo se. Už se těším, až si knížky přečtu a zjistím, jak to u nás doma s tou citlivostí je.

Adriana: Dnes mě potěšila ranní rorátní mše, na které jsme byli s dětmi. Mile mě překvapilo, že si přivstaly.

Paní M.: Potěšil mě váš Kafemlýnek a opravdu moc úžasná maminka pěti dětí. Je mi už 75 let a ráda vás slyším.

Pája: Dnes mi udělala radost samostatnost našich dětí. Spala jsem o třicet minut déle než oni a pak jsem si mohla dát sprchu a zkrášlení. Přeji všem maminkám aspoň chvilku jen pro sebe!

Irena: Mám radost, jak pěkně proběhly manželské večery v naší církvi, v neděli bylo poslední setkání a mám tu pěknou kytičku, kterou jsme na konci dostali.

Martina: Radost mi udělalo, že jsem ráno vstala a je mi trochu líp. Po prodělané nemoci je to radost z úplně obyčejné věci…

srdce na moluTereza: Těším se ze začínajícího adventu, mám velice ráda tuto liturgickou dobu. Děkuji vám za krásný rozhovor.

Pavla: Těší mě teplo z kachlových kamen, zasněžená zahrada, sýkorky v krmítku, princeznovské hraní našich dcerušek… Těším se na večerní návštěvu Mikuláše. Je toho hodně. Díky za vaše dnešní vysílání. I to mě těší!

Magdalena: Dnes mi udělalo radost stavění sněhuláka a bobování s dcerou, když ta mladší spala v kočárku. Díky za hezký rozhovor. Manželské šachy už máme doma a jsou parádní!

Ivana: Dnes jste mi udělaly radost vy, Irenky. Bůh ať žehná vaší práci!

Jiří: Dnes mi udělalo radost, že se na mě moje žena ráno rozespale usmála, požehnala mi a popřála hezký den a já jsem věděl, že se na mě bude celý den těšit!

Jana: dnes se těším z toho, jak padá sníh, z adventního věnce, z hodných lidí a z hezké písničky na Proglase. Děkuji

Mirka: Dnes mi udělalo radost, že jsem mohla na roráty, že mi přišla opožděná SMS odkaplist manžela s přáním na dobrou noc, pozdrav od dcery z cesty, zavolání maminky z nemocnice, váš Kafemlýnek – super! Díky Bohu za vše!