Děti a cukrovka

Děti a cukrovka

Pořad v souvislostech


Via Dia - klub pro rodiče dětí s diabetem
Budeme vysílat

Škola řízení pro ženy
Škola řízení pro ženy
Rodiče potřebují povzbudit
Vysílali jsme


Letohrátky Český Krumlov

Letohrátky Český Krumlov

Agrese v rodinných vztazích
Audioarchiv
30. listopadu 2018 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Onemocnění, které se v poslední době stále častěji vyskytuje u dětí. Jak se tato nevyléčitelná změna metabolismu dá rozeznat a jak se koriguje, budeme zkoumat v Kafemlýnku 4. prosince 2018.

Hostem Ireny Kintrové bude vedoucí brněnského klubu Via Dia Jarmila Sobotková. Dozvíme se, jak se postupuje při stanovení diagnózy u dítěte, jaký podíl mají na stabilizaci jeho stavu rodiče, co je úkolem a cílem péče o takto nemocné děti (stabilizace hladiny cukru pomocí inzulínu, korekce stravování a celkovým režím péče o dítě).

Posluchačům položíme otázku, jak na ně působí předvánoční přípravy - zda stresově nebo příjemně. Autoři pěti z vylosovaných odpovědí dostanou od nás knižní nebo časopisový dárek.

TIP na cukroví, které se nemusí přepočítávat:

Pusinky sněhové se stévií pusinky-se-stevii

Kakaová roláda

Špaldová vánočka

Mandlový piškot - vyšlehat 5 bílků a pomalu přišlehávat žloutky a 3 lžíce stévie nebo jiného přírodního sladidla + 100g mletých mandlí. Upéct pomaloučku na 120 stupňů do růžova a nechat dojít v otevřené troubě (nevytáhnout naráz), piškot by klesnul - dá se jíst jen tak nebo se šlehačkou nebo ovocem

Palačinky bez mouky - 2 celá vejce, 130 ml mléka, 2 lžíce tvarohu, 3 lžíce pudinkového prášku, smažit nebo péct ve waflovači (1 pal. asi 0,8 vj)

Tvarohové lívance - 3 žloutky, 1 pol lžíce stévie, 250 g tvarohu, 2 pol lžíce hladké mouky, kůra z 1/2 citronu bez chem nástřiku, skořice mletá, vyšlehat, nakonec přimíchat sníh ze 3 vajec a smažit, asi 6 ks (2,5 vj celkem)

KNIŽNÍ TIPY A NOVINKY:

ZE SMS POSLUCHAČŮ: