Děti a cukrovka

Děti a cukrovka

Pořad v souvislostech


Via Dia - klub pro rodiče dětí s diabetem
Budeme vysílat

Když prarodiče stárnou
Když prarodiče stárnou
Příprava na misijní měsíc říjen
Vysílali jsme


Knížky do kostela

Knížky do kostela

Ekologická výchova dětí
Audioarchiv
30. listopadu 2018 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Onemocnění, které se v poslední době stále častěji vyskytuje u dětí. Jak se tato nevyléčitelná změna metabolismu dá rozeznat a jak se koriguje, budeme zkoumat v Kafemlýnku 4. prosince 2018.

Hostem Ireny Kintrové bude vedoucí brněnského klubu Via Dia Jarmila Sobotková. Dozvíme se, jak se postupuje při stanovení diagnózy u dítěte, jaký podíl mají na stabilizaci jeho stavu rodiče, co je úkolem a cílem péče o takto nemocné děti (stabilizace hladiny cukru pomocí inzulínu, korekce stravování a celkovým režím péče o dítě).

Posluchačům položíme otázku, jak na ně působí předvánoční přípravy - zda stresově nebo příjemně. Autoři pěti z vylosovaných odpovědí dostanou od nás knižní nebo časopisový dárek.

TIP na cukroví, které se nemusí přepočítávat:

Pusinky sněhové se stévií pusinky-se-stevii

Kakaová roláda

Špaldová vánočka

Mandlový piškot - vyšlehat 5 bílků a pomalu přišlehávat žloutky a 3 lžíce stévie nebo jiného přírodního sladidla + 100g mletých mandlí. Upéct pomaloučku na 120 stupňů do růžova a nechat dojít v otevřené troubě (nevytáhnout naráz), piškot by klesnul - dá se jíst jen tak nebo se šlehačkou nebo ovocem

Palačinky bez mouky - 2 celá vejce, 130 ml mléka, 2 lžíce tvarohu, 3 lžíce pudinkového prášku, smažit nebo péct ve waflovači (1 pal. asi 0,8 vj)

Tvarohové lívance - 3 žloutky, 1 pol lžíce stévie, 250 g tvarohu, 2 pol lžíce hladké mouky, kůra z 1/2 citronu bez chem nástřiku, skořice mletá, vyšlehat, nakonec přimíchat sníh ze 3 vajec a smažit, asi 6 ks (2,5 vj celkem)

KNIŽNÍ TIPY A NOVINKY:

ZE SMS POSLUCHAČŮ: