Domácí nejedlá plastelína

26. dubna 2007 Kafemlýnek Autor: Karolina Antlová

Sypké přísady smícháme v míse, půl litru vařící vody smícháme s olejem, přidáme vybranou barvu, kterou dobře rozmícháme ve vodě, naléváme na smes a mícháme vařečkou, po zchladnutí dobře prohněteme rukama.

Vznikne tak 1 kg jednobarevné plastelíny. Pokud chcete z jedné dávky barev víc, můžete vzniklou plastelínu rozdělit např. na čtyři části a do každé z nich zapracovat práškovou barvu až na konec - počítejte s tím, že bude barvy potřeba až dvakrát víc a při hnětení bude lépe použít rukavice.Skladuje se v sáčku nebo kelímku, aby nevyschla, prospívají jí chladno.

Tip na modelování - dle časopisu - udělejte válečky, z kterých na rubovou stranu talíře nebo pokličku vyrobte obličeje, skládejte z válečků jednoduché obrázky
- tohle je recept z časopisu Tvořivý Amos, z rubriky Nápady laskavého čtenáře a poslala ho tam paní Pavla Hokšová: na 1kg plastelíny potřebujete - 400 g hladké mouky, 200 g soli, 1/2 litru vody, 3 pol. lžíce oleje, potravinářské barvy a 10 gramů práškového kamence (hlinito-draselný síran, dá se sehnat v Brně na Orlí).