Hudba a pohyb s dětmi

Hudba a pohyb s dětmi

Pořad v souvislostech


Muzicírování pro nejmenší
Budeme vysílat

Jak prázdniny vidí naše děti
Jak prázdniny vidí naše děti
Černobílé prázdniny s knížkou
Vysílali jsme


Modrá linka pomáhá už 25 let

Modrá linka pomáhá už 25 let

Mezigenerační pomoc
Audioarchiv
4. října 2018 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Zařadili jsme pro vás do Kafemlýnku 9. října 2018 záznam rozhovoru o hudebním programu ze Znojma, díky kterému mohou i malé děti zpívat a hýbat se.

Hostem Kafemlýnku byla v červenci  Kristýna Dvořáková ze Znojma, která nám představila projekt "Znojemský hudebníček". Jedná se o práci s malými dětmi v batolecím a předškolním věku. Děti díky mnoha pomůckám a opravdovým hudebním nástrojům poznávají základní hudební pojmy - rytmus, stoupání klesání melodie, délku not... Většina hudebních aktivit pro takhle malé děti musí být spojená s pohybem. Vzniklo proto CD autorských písniček a čerstvě k nim vyšel i zpěvník s návodem, jaký pohyb autorky doporučují, dá sehudebníček tedy podle něj zpívat a hýbat se kdykoli a kdekoli - doma, v dětské skupince, na dovolené, ve školce... Výhodou  programu "Znojemský hudebníček" je to, že byl pět let vyzkoušený v praxi několika lektorkami, vychází z českých říkadel a reálií, které děti obklopují, a klade důraz na živé setkávání s hudebním nástrojem.

Budeme Hudebníčku přát, aby se mohl rozšířit a dělat radost maminkám s dětmi, ať už bydlí kdekoliv.

NyníKomorní hudba
Skladba: Romantické kusy pro housle a klavír op. 75 (1887) - Larghetto; Autor: Dvořák Antonín; Sóla: Suk Josef - housle, Hála Josef - klavír
02:00Kukadlo
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony