Kafemlýnek: Letohrátky Český Krumlov

Kafemlýnek: Letohrátky Český Krumlov

Pořad v souvislostech


Letohrátky Český Krumlov
Budeme vysílat

Škola řízení pro ženy
Škola řízení pro ženy
Rodiče potřebují povzbudit
Vysílali jsme


Letohrátky Český Krumlov

Letohrátky Český Krumlov

Agrese v rodinných vztazích
Audioarchiv
10. února 2019 Kafemlýnek, Studio Jan Autor: Jitka Skřičková

V úterním Kafemlýnku s datem 12.2.2019 nabídneme od 9 hodin jak reportáž – sestřih z asi padesáti minutové lekce pro malou skupinu dětí, tak i rozhovorKateřinou Vágaiovou, která kurz Letohrátky s batolátky vymyslela a vede. 

letohratky_zviratkaBěhem relace budeme povídat s autorkou celého projektu o tom, jak kurz vznikal, probíhá a co vše poskytuje. Nabídneme také atmosféru jedné z lekcí zaměřené na poznávání domácích mazlíčků, kterou během natáčení v listopadu 2018 vedla Helena Ihnatoliová. Průběh a smysl hodiny Kateřina Vágaiová samozřejmě shrne a vysvětlí.letohratky_logo

 

letohratky_aktivityLetohrátky s batolátky se inspirují Montessori pedagogikou a nabízejí rozvoj všech smyslů dítěte. Spousta kurzů se zaměřuje na hrubou a jemnou motoriku, čili veškerý pohyb těla a procvičování rukou – pomocí kreslení, vyrábění, třídění věcí a dále třeba muzicírování. Málokde ovšem dítě může za pomoci maminky procvičit současně se zmíněnými aktivitami i svůj čich a chuť. Přitom jak víme, malé děti velice rády vše poznávají očicháváním a ochutnáváním všeho možného i nemožného. Právě proto se v Kafemlýnku podíváme, jak je možné zapojit všech pět smyslů během ani ne hodiny.

Protože pořad vznikal v předstihu v jihočeském studiu Jan Neumann, nebude pro vás, posluchače, výjimečně kontaktní, nebudete moci určovat jeho průběh. Přesto jsme ale pro vás připravili anketní otázku, na kterou budete moci odpovídat, a zároveň "klání" o tři krásné knihy. Obojí vyhlásíme před začátkem relace, takže pokud si chcete zasoutěžit, nalaďte své přijímače včas. Jestliže se budete chtít zeptat na cokoliv k pořadu, nebo něco okomentovat, s chutí vše napište na e-mail jan@proglas.cz a Jitka Skřičková vám obratem odpoví.

kafemlynekPro Kafemlýnek připravila a na slyšenou se těší Jitka Skřičková, technicky spolupracoval Jaroslav Topinka.