Komunita Emmanuel

Komunita Em

Pořad v souvislostech


První prázdninový magazín - Komunita Emanuel
Budeme vysílat

Modlit se s rodinou
Kafemlýnek
Vysílali jsme


Nejčastější příčiny rozvodů

Nejčastější příčiny rozvodů

Manželské večery po brněnsku
Audioarchiv
4. července 2017 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Společenství křesťanů, kteří připravují programy, obnovy, setkání a přednášky pro veřejnost. Činnost komunity přijdou do Kafemlýnku 4.7. 2017 představit manželé Cenkovi.

Ze stránek komunity Emmanuel jsme zjistili, jak toto společenství vzniklo: ... v 70. letech minulého století začaly v České Republice spontánně vznikat malé modlitební skupinky. Na začátku 80. let někteří členové těchto skupinek prožili zkušenost vylití Ducha svatého. Převážně na Moravě to vedlo k velkému růstu společenství. Členové společenství si posléze začali uvědomovat nutnost hledání společné spirituality. V průběhu 80. let se uskutečnilo náhodně několik ojedinělých setkání s komunitou Emmanuel, když se několika lidem podařilo vycestovat do zahraničí a navštívili Paray-le-Monial. Krátce po revoluci, navštívili na pozvání členové komunity Emmanuel z Francie Českou Republiku a setkali se s členy modlitebních společenství na Brněnsku. Při setkání ke všeobecnému údivu všichni zjistili, že i přes bariéru železné opony a přesto, že o sobě vzájemně nevěděli, dal Pán oběma – KomunitěLantana Emmanuel ve Francii i modlitebním skupinám v Československu prožít velice podobnou duchovní zkušenost a vedl je stejným směrem.

Po období rozlišování a se souhlasem otce biskupa Mons. Vojtěcha Cikrleho vstoupili v červenci 1990 do Komunity Emmanuel první bratři. V červnu 1991 povolil Mons. Vojtěch Cikrle působení komunity Emmanuel v Brněnské diecézi. V současnosti má komunita Emmanuel v České Republice zhruba 150 členů, příslušníků všech stavů – laiků svobodných i ženatých, kněží, jáhnů, zasvěcených bratří a sester. Více informací přímo na jejich stránkách.

V Kafemlýnku se budeme ptát, jaké nabízí Emmanuel konkrétní programy a proč je dobré se do života komunity připojit.

TIP NA KNÍŽKU:

Pokud máte doma dceru, která už dorůstá a lámete si hlavu, jak jí předat vhodným způsobem křesťanské hodnoty i  smýšlení, dobrým prázdninovým pomocníkem by pro vás mohla být čerstvá novinka časopisu IN. Je to knížka a deník v jednom s názvem „Jsem svá“. Vznikla z odpovědí na otázky, které do časopisu pro dívky IN posílaly čtenářky. Editoři pak odpovědi odborníků rozdělili do několika tematických okruhů  - první je „Řešíme rodinu“ – vztahy k rodičům, sourozencům, domácí pravidla. Pak „Víra a já“ – reální život z víry – jak poznat Boží vůli, svátosti pro všední dny. „Řešíme lásku“ – jestli je nutné být pořád zamilovaný, jestli kniha-laksem sváje lepší chození nebo kamarádství, způsob oblékání. Pak také témata přátelství, školního provozu, zdraví a také téma „Řešíme víru a svět“ – zajímavá je tu kapitola „Pět předsudků o věřících“ nebo „Víra a horoskopy“.  Nejsou to jen upřímné odpovědi na otevřené a naléhavé pubertální otázky, každé téma je doplněno podněty k zamyšlení, testy, modlitbami nebo volným místem k zapsání vlastních myšlenek čtenářky. Koupit ji můžete přes eshop časopisu IN nebo aktuálně na Dnech dobré vůle na Velehradě, na Charismatické konferenci v Brně, v srpnu na setkání mládeže v Olomouci a také v knihkupectvích s křesťanskou literaturou.