Co se ještě o mužích neřeklo

Co se ještě o mužích neřeklo
20. prosince 2016 Kuchařky, Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Co bychom jako ženy ještě měly dobrého vědět o mužích? Téma rozhovoru 20. prosince 2016.

Hostem Ivany Horákové byl opět RNDr. Martin Šmídek, CSc., bývalý zástuGándípce ředitele Radia Proglas, programátor a dlouhodobý aktivní organizátor a účastník Ymca Manželských setkání.

Záznam pořadu můžete slyšet v našem audioarchivu.

Slyšet jste mohli také vánoční fejeton Ivany Horákové: Záznam pořadu můžete slyšet v audioarchivu.

Ježíšek pro všechny

Kdysi dávno se mezi Bohem a člověkem cosi „pochroumalo“. Člověk se otočil vůči Bohu zády a tím si zavřel bránu do ráje. Ať  dělal, co chtěl, na hlavu se stavěl, brána zůstala zavřená.

Jenomže Bůh měl srdce na pravém místě a po člověku se mu už od první chvíle stýskalo. Jak by taky ne, vždyť to byl jeho Tatínek. A už v té chvíli, kdy od něj člověk odešel, sestavil Bůh záchranný plán. Jednoho dne, pošle na Zem sám sebe, ovšem netradičně a to v podobě člověka. Proč? Asi chtěl, abychom si na něj mohli sáhnout, aby si na vlastní kůži zažil, jaké to je, šlapat pozemskou brázdu, jak chutná chleba, maso nebo víno, ale také jak chutná křivda, ponížení a chudoba.

srdce na moluTím plánem byl Ježíš. Poprvé se na svět podíval drobounkýma očima chudého chlapce, syna Mariina a svěřence Josefova, kdesi v zapadlém městečku Betlémě a ještě zapadlejším chlévě.

Přišel nám, coby sám Bůh Stvořitel, ale v jaksi „stravitelné“ podobě, sdělit, že po nás lidech stále touží a chce nám pomoci obnovit přátelství s Ním.

Ježíše potkalo v životě ledasco a většinou nic snadného. Už odmalička jej pronásledovali a přesto, že nikdy neudělal nic, čím by druhým škodil, hodně si vytrpěl. Nebyl lidmi pochopen. Pomáhal, radil, těšil, dokonce uzdravoval a pak… Jak už to v našem světě bývá, nepochopení vyústilo v čin, který neměl a nebude mít ve stvoření obdoby. Lidé jej umučili a zabili. Poslali na kříž svého vlastního Otce-Boha.

Ježíšek se narodil s pomyslným malým klíčkem – tím je naše „ano“. Ten, komu se pona listech nebeském Tátovi stýská stejně, jako mě, pak je na správné cestě Domů.

Vánoce nejsou výsadou křesťanských církví, ale jsou nabídkou pro Tebe, Tvé blízké, pro protivného souseda stejně, jako pro milovanou babičku a nejbohatší lidi planety. Bůh miluje každého člověka, protože jej povolal k životu a chce se s ním o krásu pozemského žití stále znovu dělit. Buďte srdečně zváni k oslavě krásného dne, kdy se Bůh v lidském těle dotkl naší krásné Země.

Pozvánka

Nadační fondu Cred pořádá v lednu jednodenní duchovní obnovu pro ženy. Povede ji sestra Veronika Barátová z Komunity Blahoslavenství. Program nese název "Jsem žena, dávám lásku a život. V tématech bude s. Veronika mluvit především o výjimečnosti a důležitosti poslání ženy a také o vztazích - k Bohu, k druhým lidem i k sobě. Příjemným doplněním bude modlitba prožitá gesty. V odpoledních hodinách se uskuteční mše svatá za všechny zúčastněné ženy a za jejich rodiny. Záštitu nad duchovní obnovou převzal uherskohradišťský děkan P. Josef Říha. Setkání pro ženy může být pěkným vánočním dárkem. Nadační fond připravil dárkové poukazy. Jednodenní duchovní obnova pro ženy se uskuteční v sobotu 21. ledna 2017 v kině Hvězda v Uherském Hradišti. Kontakt: strakova@credonadacnifond.cz nebo www.duchovniobnova.cz

Na měsíc únor připravuje Nadační fond Credo další zajímavou duchovní obnovu - tentokrát s P. Mariánem Kuffou. Akce se uskuteční 11. února 2017 v Olomouci.