Letní blumový salát

Letní blumový salát
25. srpna 2015 Kuchařky, Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Máte zahrádku nebo chodíte kolem stromu plného mirabelek, blum či žlutých a červených blumových "špendlíků"? Co takhle udělat z nich něco jiného než tradiční koláč nebo buchtu na plech?

Pohled na trávník posetý zralými spadlými blumami mě inspiroval k hledání receptu z tohoto ovoce a nabízím ten, který mi připadá, že se dá udělat i s dětmi:

Potřebujeme čtyři zralé broskve, dvacet zralých blum, asi třicet hroznů bez pecek, jeden malý meloun. Asi tři citróny a čtyři lžíce medu. Sklenice jablečného moštu nebo domácí ovocný sirup s vodou půl na půl. Dá se doplnit i nakyslými letními jablíčky.

Všechno ovoce omyjeme, případně oloupeme a nakrájíme na kostičky do větší misky, zakapeme šťávou z citrónů a dobře promícháme s medem. Zalijeme sklenicí moštu či šťávy a necháme tři hodiny v chladu louhovat, aby ovoce pustilo šťávu. Pak ochutnáme, dosladíme nebo okyselíme, případně dolijeme trochu studené vody. Salát by neměl být ledový, jen chladný.

Romana Odstrčilová
Moderuje: Romana Odstrčilová
NyníPísničky a zpravodajské...
Píseň: Dievčatko s lienkami vo vlasoch (2016); Interpret: Prešporok; Album: Ondrejka K. & Prešporok: Piesne stadiaľ /CD 1
16.00Studio Radim
16.25Písničky
16.55Hrajte, kapely!
17.55Myšlenka na den
18.00Mše svatá
18.35Hudební zastavení

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony