Manželské večery

Manželské večery

Pořad v souvislostech


Manželské večery po brněnsku
Budeme vysílat

Jak prázdniny vidí naše děti
Jak prázdniny vidí naše děti
Černobílé prázdniny s knížkou
Vysílali jsme


Modrá linka pomáhá už 25 let

Modrá linka pomáhá už 25 let

Mezigenerační pomoc
Audioarchiv
11. prosince 2018 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Kdo hledá, najde - třeba příležitost k prohloubení vztahů mezi manžely. Akce "Manželské večery" znovu v Kafemlýnku 11. prosince 2018.

Tentokrát budou hosty manželé Pospíšilovi z Brna a rozhovor povede Adriana Růžičková.

Přineseme vám samozřejmě anketní otázku a s výhrami, které jsou zároveň tipem na čtení s dětmi:

První z nich, přišel z Portálu, je to novinka k prvnímu čtení pro děti a jmenuje se „Sněhová víla“. Napsala ji Daniela Krolupperová, kterou znáte z našeho vysílání jakokrolupperova-snehova-vila autorku „Putování za nejmocnějším kouzlem“. V její nové knížce je hlavní hrdinkou sněhová víla Apolenka, která se stará o sníh. Bohužel jen do chvíle, než ji potká zlé kouzlo a ona úplně zkřehne. Naštěstí se setká s jedním klukem s neobvyklým příjmením a jejich přátelství dokáže mnoho...

Druhá knížka je taky plná sněhu, taky z Portálu a vyšla vloni před vánoci. Jmenuje se „Vánoční hvězda a splněná přání“, napsala ji Zuzana Pospíšilová, od které už jsme vanocni-hvezda-a-splnena-pranidětem ve večerních zíváčcích četli „Pohádky pod polštář“ „Chechtavé“ nebo přímo „Vánoční pohádky“. Příběh o vánoční hvězdě a splněných přáních je založený na příběhu holčičky Idy z dětského domova, která se vydá do světa, aby si splnila největší přání ze všech - našla nové rodiče. Kam ji cesta zimou a mrazem dovede, koho přitom potká a jestli se jí může tak veliké přání splnit, si musíte přečíst sami. Vydal Portál 2017.

Třetí knížka je určená dětem předškolního věku, které se během zimních radovánek třeba nachladí a mají strach z doktora, nebaví je ležet v posteli a neví, co je u lékaře čeká. Vyšlo totiž nové čtení o šnečkovi jménem Flandil a jeho kamarádech ze školky. V první knížce Barbory Hamblin letos na jaře jsme vám četli o tom, jak si Flandil na školku zvyká, co se mu daří nebo nedaří a jak vychází s ostatními. Nová knížka se jmenuje „Flandil u doktora“ aflandil u doktora děti se v ní dočtou, nebo od vás rodičů uslyší, jak se léčí vyražené zuby, vosí píchnutí, popálenina nebo jiný úraz. A taky, že je dobré se na léčení připravit, aby to děti i rodiče zvládli. Autorka Barbora Hamblin pracuje v projektu „Nevýchova“ a má z denního kontaktu s rodiči a dětmi hodně zkušeností – na příbězích je znát, že autorka dětem rozumí. Při čtení tu najdete velké povzbuzení. Jak říkala jedna kolegyně s dvěma předškoláčky – už jsme novou knížku o Flandilovi četli třikrát dokola a vypadá to, že děti ještě nemají dost :-). Knížku vydal Altenberg Jihlava, zatím není běžně v distribuci, pouze u nakladatele.

 

NyníKomorní hudba
Skladba: Romantické kusy pro housle a klavír op. 75 (1887) - Allegro appassionato; Autor: Dvořák Antonín; Sóla: Suk Josef - housle, Hála Josef - klavír
02:00Kukadlo
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony