Mezigenerační pomoc

Mezigenerační pomoc

Pořad v souvislostech


Mezigenerační pomoc
Budeme vysílat

Černobílé prázdniny s knížkou
Černobílé prázdniny s knížkou
Prázdninový magazín
Vysílali jsme


Jak prázdniny vidí naše děti

Jak prázdniny vidí naše děti

Modrá linka pomáhá už 25 let
Audioarchiv
10. června 2019 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Kafemlýnek11.6.2019 probere myšlenku, jak se vypořádat s tím, když nám v různých životních obdobích něco chybí - starším lidem společnost, mladším pomoc.

Kdo žije v místě s širší rodinou, asi úplně nebude vědět, jak těžké to je, když děti vyletí z hnízda, senior se ještě necítí být odepsaný, ale jeho čas a síly nikdo nepotřebuje... Nebo jak těžké to je, když mladá rodina začíná na novém místě, kde nikoho nezná, a má zvládnou radikální změnu na rodiče... Jak propojit oba světy tak, aby si navzájem mohly poskytnou potřebnou pomoc, radost, útěchu i společnost bude uvažovat Ivana Horáková s hosty. Budou jimi - Zuzana Daněčková, manažerka programu 3G-tři generace, který nabízí Centrum pro dobrovolnictví s názvem "HESTIA". Jejím posláním je šířit a rozvíjet myšlenku dobrovolnictví, zajistit, aby dobrovolnictví bylo  přístupné všem a spojovalo v sobě lidskost i profesionalitu.Prostřednictvím dlouhodobé spolupráce s dobrovolníky, organizacemi i firmami přispívá k rozvoji občanské společnosti, poskytuje vlastní mentoringové programy.

Druhý host bude na telefonu - Tomáš Jirgl z obecně prospěšné společnosti "Mezi námi", která podporuje setkávání lidí všech generací: nejstarších a středních s nejmladšími, aby k sobě našli cestu a objevili, jak krásné a zajímavé jsou jejich světy.