Modlitba v rodině

Modli

Pořad v souvislostech


Modlitba rodin není žádná věda
Budeme vysílat

Žena v politice - Marie Kousalová
Organizace "Na počátku"
Organizace "Na počátku"
Vysílali jsme


Žena v politice - Marie Kousalová

Emanuel - místo pro osamělé rodiče a jejich setkávání

Emanuel - místo pro osamělé rodiče a jejich setkávání
Audioarchiv
23. května 2017 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Kdo změří, jak dobře se dokážou modlit rodiče s dětmi dohromady? Je na to nějaký vzor nebo předpis? Otázky pro Kafemlýnek 30. května 2017.

Všichni víme, že modlitba je pro nás křesťany nutná a že existuje úžasná paleta způsobů, jak může náš rozhovor s Bohem probíhat. Stačí najít tichý koutek a pustit se do toho.

Kde však najít tiché koutky v domácnosti, když se objevuje jeden dvounohý rušivý element za druhým? Kolotoč starostí, neustálá pohotovost při péči o děti, nepolevující pozornost, nevyspání, vyčerpání, únava. Zbývají chvilky. Při troše dobré vůle se snad najít dají.

Ale jak zapojit do takových chvílich děti? Jak je naučit úctě k někomu, koho nevidí? Jak jim ukázat bohatství přátelského vztahu se Stvořitelem? A jak najít vhodnou formu, čas, jaké vytvořit vhodné podmínky? Těžké, viďte? Ale jen do chvíle, než se sejdeme s ostatními rodinami a uslyšíme o stejných trampotách, pokusech, zkušenostech, získáme nové impulzy a dobré nápady.

MikolajekProto jsme do Kafemlýnku pozvali Evžena Mikolajka s manželkou Radankou ze Šternberka (nahoře na fotce s celá rodina), aby nám vyprávěli, jak to u nich doma s pěti dětmi s modlitbou probíhalo a probíhá. 

Evžen napsal knížku "Modlitba rodin není žádná věda". Uslyšíme, jak vznikla.