Muzicírování s malými dětmi

Muzicírování s malými dětmi

Pořad v souvislostech


Projekt Znojemský hudebníček
Budeme vysílat

Knížky pro věřící děti i jejich rodiče
Knížky pro věřící děti i jejich rodiče
Škola příběhem
Vysílali jsme


Dárcovství krve jako služba

Dárcovství krve jako služba

Jak to chodí ve škole
Audioarchiv
23. července 2018 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

V Kafemlýnku 24.7.2018 představíme hudební projekt pro batolátka, který funguje ve Znojmě.

Dvě z lektorek projektu - Jarmila Jordánová a Kristýna Dvořáková přijedou prozradit, jak se s malými dětmi hudebně pracuje, čím se dají motivovat a jak spojit hudební začátky s pohybem pro batolecí věk typickým. Představí nám také CD s písničkami pro děti "Hudebníček", které v rámci jejich aktivit vzniklo a budeme o něj soutěžit.hudebníček Otázky budou velice jednoduché - Jaké místo má hudba ve vašem životě, ve vaší rodině? Zpíváte spolu a hrajete na něco?

Představíme vám tři knížky ke čtení na prázdniny - "Tajný život stromů" Petra Wohllebena "Odvážné srdce" Juraje Vojtáše a "Florentýna a kouzelná kniha" Ivy Geckové. Pořadem bude provázet Irena Kintrová.

TIPY NA KNÍŽKY:

Před podvazne-srdcerázdninami jsme tu pro vás měli několik tipů na čtení pro děti a mezi nimi bylo i  „Odvážné srdce“ z Karmelitánského nakladatelství. Je to knížka ke čtení pro kluky i holky dobrodružky. Hlavní hrdina musí zachránit své příbuzné i dívku svého srdce, překonat strach a postavit se strašlivému drakovi. Kdo četl "Eragona" a "Hraničářova učně" a líbily se mu, mohl by s radostí číst i tuhle knížku z Karmelitánského nakladatelství.

Druhá výhra je ke čtení pro holčičky mladšího školního věku tak od florentýnaprvní do čtvrté třídy a napsala ji Iva Gecková. Je to„Florentýna a kouzelná kniha“ – příběh holčičky, která sice žije v bohaté rodině, ale maminka zemřela a tatínek nemá pro samou práci čas. Stará se o ni přísná vychovatelka, kterou doplňuje hodná kuchařka a zahradník. Florentýna moc ráda čte, ale je hodně osamělá a pak jednou zabloudí na místo, kde ještě nikdy nebyla a najde tam zvláštní knihkupectví, kde dostane do ruky neobyčejnou knížku, která jí i jejímu tatínkovi změní život. K lepšímu. Jak se to stane, to je tajemství, leda byste si přečetli sami tenhle kouzelný příběh pro malé knihomolky z Grady, v edici Bambook vyšlo 2018.

Třetí knížka se v Německu stala hitem. Napsal ji lesník Petr Wohlleben a jmenuje se „Tajný život stromů. Autor v ní popisuje drama lesního prostředí, ve kterém spolu stromu komunikují, navzájem si pomáhají i konkurují. Díky svým pozorovatelským schopnostem pochopil různé zákonitosti života stromů, zvířat i podhoubí a umí o nich poutavě vyprávět. Jeho úvahy se čtou jedním dechem a každá výprava do lesa pak nám pak může ukázat to, tajny zivot stromučeho jsme si nikdy nedokázali všimnout. Život stromů je skutečně velice překvapivý. Existuje i varianta ke čtení pro děti a s dětmi „Slyšíš, jak mluví stromy?“, která je zpracovaná přímo jako náměty pro výpravy ven. Tajný život stromů je čtení pro dospělé, ekology, všechy, kdo se o les starají. Pokud bychom ho měli někam zařadit, pak určitě mezi knížky pro velké dobrodruhy. Stojí opravdu za přečtení i promýšlení. „Tajný život stromů“, nakladatelství Kazda 2017.