Ohlédnutí za vánocemi i rokem 2018

Ohlédnutí za vánocemi i rokem 2018

Pořad v souvislostech


Ohlédnutí za uplynulým rokem
Budeme vysílat

Jak prázdniny vidí naše děti
Jak prázdniny vidí naše děti
Černobílé prázdniny s knížkou
Vysílali jsme


Modrá linka pomáhá už 25 let

Modrá linka pomáhá už 25 let

Mezigenerační pomoc
Audioarchiv
8. ledna 2019 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Někdo by se rád do vánoc vrátil, jiný si oddechl, že je ten "blázinec" za námi. Jak jsou na tom naši posluchači, zjistí Adriana Růžičková 8. ledna 2019 v Kafemlýnku.

S vánocemi jsou nerozlučně spojené dárky. Na toto téma uslyšíte dvě povídky Eduarda Martina - "Nejkrásnější dárek pro toho, koho mám rád" nebo "Závidění". Třetí povídka je od Waltra Tomana a má také příznačný název "Nejhezčí vánoční dárek".

Uslyšíte spoustu dobrých písniček a také TIPY NA KNÍŽKY:

Veselé říkanky naší kolegyně Jarky Cýrusové jsou náš první tip. Napsala řadu krátkých básniček, které výborně doprovodila ilustracemi Vlasta Švejdová. Některé jsou velice jednoduché – třeba „Přehlédl jsem kořen dřínu, teď se držím za modřinu“ – jiné delší s příběhem. Jsou vhodné ke čtení třeba prarodičů s vnoučaty, k procvičení říkankyřeči, společnému opakování slov. Veselé říkanky vydalo nakladatelství F+F Brno a pošle vám je osobně Jaroslava Cýrusová.

Druhý tip napsal také náš kolega – a to Radek Habáň - a jmenuje se „Hádej, kdo se vrátil“. Radek vymyslel příběh s dobrým koncem, kvůli kterému podnikl nejedno dobrodružství (třeba týdenní brigádu v pohřební službě). Svou knížku napsal pro všechny, kdo v záplavě špatných zpráv chtějí najít místo, kde si můžou oddychnout. Ideální společník na večer s čajem v ruce nebo výborný kousek na dovolenou. Čtení bavilo i puberťáky. Nakladatelství Cesta knížku „Hádej, kdo se vrátil“ vydalo na podzim 2018.

Třetí výhrzpěvníka s podrobnějším popisem je dneska zpěvník „Zpíváme si písničku“ z hudebního vydavatelství Rosa. Zpěvník vznikl podle pěti alb „Ztracené kapely“, která skládá písničky pro děti, ve kterých se objevují duchovní prvky. Vychází přitom ze zkušeností dětí, světa kolem nás, z přírody, ale také z biblických příběhů, prožívání mše svaté nebo slavení svátků církevního roku. Pokud máte ve své farnosti scholičku nebo umíte aspoň trochu muzicírovat, určitě vás zpěvník naučí spoustu dobrého a osvěžíte si třeba večerní modlitbu v rodině novým způsobem.

NyníKomorní hudba
Skladba: Romantické kusy pro housle a klavír op. 75 (1887) - Larghetto; Autor: Dvořák Antonín; Sóla: Suk Josef - housle, Hála Josef - klavír
02:00Kukadlo
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony