Perinatální hospic

Perinatální hospic

Pořad v souvislostech


Kafemlýnek - Děti v srdci
Budeme vysílat

Kafemlýnek - Týden pro rodinu
Kafemlýnek - Terapie domova
Kafemlýnek - Terapie domova
Vysílali jsme

Týden pro rodinu
Hrajánek
Dupy Dub Audioarchiv
19. května 2017 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Podle statistiky Ústavu zdravotnických informací a statistiky České Republiky řeší až 6 rodin denně dilema, jak naložit s dítětem, u kterého už je během těhotenství objevena těžká nebo s životem neslučitelná vada. V Kafemlýnku 23. května uslyšíte o vzniku perinatálního hospicu "Dítě v srdci".

Nikdo z nás si nedovede představit, jak těžká je situace maminky, která zvažuje na co má a nemá sílu, co je a co není správné a také jak se rozhodnout.

Právě takovou hraniční zkušeností prošla Alena Peremská a rozhodla se založit virtuální perinatální hospic "Dítě v srdci", protože ve svém okolí ani na internetu nic takového nenašla. Podařilo se jí shromáždit několik lidí, kteří se rozhodli tuto myšlenku podpořit. Jejich aktivita zahrnuje první pomoc rodičům, informace pro ně, psychická podpora, výčet možností, vedení rodin nebo příbuzných.

Pro Kafemlýnek natočil rozhovor s Alenou Peremskou redaktor Martin Weisbauer.

V Kafemlýnku uslyšíte také o tom, jaké weby se touto tematikou zabývají nebo informace o sdruženích, kterým není lhostejné, s čím se rodiče musí potýkat. Pořad připraví Irena Kintrová.