Projekt, který rozpovídá prarodiče

Projekt, který rozpovídá prarodiče

Pořad v souvislostech


Projekt, který rozpovídá prarodiče
Budeme vysílat

Když prarodiče stárnou
Když prarodiče stárnou
Příprava na misijní měsíc říjen
Vysílali jsme


Knížky do kostela

Knížky do kostela

Ekologická výchova dětí
Audioarchiv
26. listopadu 2018 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Jak najít společnou řeč se starší generací, když nás nic nenapadá, bude hledat Kafemlýnekpro rodiče s dětmi 27. listopadu 2018.

Kdo žije v široké rodině s blízkými vazbami, určitě nebude mít potíže přimět prarodiče nebo starší rodiče k tomu, aby vzpomínali na svůj život. Stačí k tomu jen trocha zájmu a čas, který si pro to vyhradíme. Pokud ovšem prarodiče žijí dál a jezdí se na návštěvu občas, bývá těžší společnou řeč najít. Jedním z nápadů, jak prolomit ledy, může být projekt "babičkářství", který nám přijede představit jeho autorka Monika Kopřivová. Mimo jiné ji napadlo sestavit knížku plnou otázek, kam senioři mohou psát odpovědi. Otázky vymýšlela akfml paní Kopřivová konzultovala nejen se svými vlastními prarodiči, ale i se spoustou pamětníků dalších. Vznikly tak originální deníky, kam může psát k radosti své i potomků každý, kdo ještě psaní zvládne. Vznikla i stolní hra "Jak to tenkrát bylo", u které se dá vyprávět a vzpomínat. Uslyšíme také o webu "Babičkářství", který se zaměřil na tipy na dárky pro starší generaci. Doufáme, že vám tohle téma v předvánoční době přinese hodně inspirace.

Budeme poprvé vysílat od 9,00 a budeme opět vysílat živě!

Představíme vám knižní novinky z Portálu a Karmelitánského nakladatelství a představíme adventní kalendář časopisu Duha, položíme obvyklou anketní otázku a z došlých odpovědí budeme losovat výherce knižních cen.

Rozhovor připraví Irena Kintrová