Zvířátko k nám domů?

Dítě a pes

Pořad v souvislostech


Dítě a pes
Budeme vysílat

Žena v politice - Marie Kousalová
Organizace "Na počátku"
Organizace "Na počátku"
Vysílali jsme


Žena v politice - Marie Kousalová

Emanuel - místo pro osamělé rodiče a jejich setkávání

Emanuel - místo pro osamělé rodiče a jejich setkávání
Audioarchiv
19. září 2017 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Jak to vypadá, když si vaše dítko chce domů pořídít zvířátko? K rozhovoru pozve Adriana Růžičková autorku knížky "Projekt pes" Lucii Hlavinkovou.

Když dítě zatouží po pejskovi, nastavá pro rodiče trochu dilema. Buď dětem tenhle záměrhost paní Hlavinková vymluvit, hledat jiné řešení nebo rázně odmítnout? Zkušenosti dvou maminek, které mají doma psa můžete poslouchat v úterý 19. září 2017.

Host Lucie Hlavinková napsala už druhou knížku na téma "Projekt Pes". V loňském roce svůj rukopis poslala do soutěže vydavatelství Albatros a knížka vyšla v létě. Letos připravil na podzim Albatros volné pokračování s podtitulem "Smečka". Příběh začíná tím, že se klukovi projekt-pes-smeckaHonzovi splní obrovský sen mít vlastního psa, jenže se ukáže, že to nebude úplně skvělé a jednoduché. Z Honzova vyprávění se dozvíme, co všechno takové štěně, jak těžké doopravdy je naučit ho poslouchat, také jak jeho přítomnost změní chod celé rodiny a že ne každý si na něj rychle zvykne. Naštěstí se ukáže, že přes všechny komplikace je tohle štěně opravdu skvělý kamarád. Rodiče Honzu podporují i v pravou chvíli nechají přebrat zodpovědnost...

Příběh je vtipně napsaný, má spád, končí dobře, má nenásilné výchovné prvky a je napínavý. Pokud máte doma nějakého nadšeného pejskomila asi ve věku od osmi do dvanácti let, udělá mu knížka „Projekt pes“ Lucie Hlavinkové určitě velikou radost.