Knihovnička: Jóbovo poctivé volání Boha

Jóbovo poctivé volání Boha
21. dubna 2017 Knihovnička Proglasu Autor: Hanka Svanovská

Čerstvou novinku Karmelitánského nakladatelství představí Knihovnička v neděli 23. dubna od 13.20. Opakujeme v pondělí 24. dubna ve čtvrt na jedenáct dopoledne.

Po výtečných nových překladech Augustinových Vyznání z r. 2015 a autobiografických spisech Terezie z Lisieux vydalo Karmelitánské nakladatelství český překlad rozsáhlého spisu osmapadesátiletého slovenského teologa a kazatele Církve bratrské Daniela Pastirčáka.

Daniel Pastirčák (*1959)  je jméno u našich slovenských souputníků (v určitých kruzích) hodně známé. Pastirčák totiž není „jen“ kazatel, ale je proslulý také jako básník, prozaik, esejista a výtvarník. Těchto patero „profesí“ se v jeho případě za žádnou cenu nedá oddělit, aniž bychom jeho hluboce promyšlená poselství rozmělnili a zploštili. Pětadvacet kapitol knihy Evangelium o Jóbovi v v sobě tyto základní výrazové formy propojuje a vytváří tak obdivuhodně kompaktní celek, který můžeme bez přehánění brát jako ucelenou zprávou o soudobém světě. O knize pohovoří redaktorka Hana Svanovská, ukázky načetl Jan Novotný.

evangelium-podle-joba