Knihovnička: Mlýnská kola Ládi Heryána

Knihovnička: Mlýnská kola Ládi Heryána
7. prosince 2018 Knihovnička Proglasu Autor: Hanka Svanovská

Knihu rozhovorů publicisty Josefa Beránka a salesiána P. Ladislava Heryána představí Knihovnička Proglasu v neděli 9. prosince od 13.30 hodin, opakujeme následující sobotu 15. prosince rovněž o půl druhé odpoledne.

Život kněze Ladislava Heryána je plný paradoxů. Připravoval se na dráhu misionáře, ale působí v nejateističtější zemi Evropy. Je doma mezi salesiány i mezi kamarády z undergroundu. Je introvert, ale vystupuje na rockových festivalech s kytarou a biblí v ruce. Věří v Boha, který přesahuje všechny naše představy, a přece touží po setkání s námi bez ohledu na to, kdo jsme. Vzpomíná na rodiče, svého blízkého přítele básníka Ivana Martina Jirouse a vyjadřuje se k aktuálním společenským a politickým problémům současnosti. O tom všem je rozhovor, který s ním vedl publicista Josef Beránek U Božího mlýna.

Nad knihou se společně zamýšlejí redaktorka Hana Svanovská a řádový spolubratr Ladislava Heryána, salesián a autor duchovních knih P. Zdeněk Jančařík.

NyníKomorní hudba
Skladba: Romantické kusy pro housle a klavír op. 75 (1887) - Larghetto; Autor: Dvořák Antonín; Sóla: Suk Josef - housle, Hála Josef - klavír
02:00Kukadlo
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony