Knihovnička: Prvouka vnitřní modlitby

Knihovnička: Prvouka vnitřní modlitby
21. prosince 2018 Knihovnička Proglasu Autor: Hanka Svanovská

Třetí knihou bosého karmelitána Pavla Vojtěcha Kohuta se zaobírá aktuální Knihovnička Proglasu. Poslouchejte na 4. adventní neděli 23. prosince od 13.30, opakujeme v sobotu 29. prosince v tutéž hodinu.

Nečekejme, že by Pavel Vojtěch Kohut (*1969) oproti knihám předchozím výrazně změnil svou metodologii. I Prvouka vnitřní modlitby je při psaní charakteristická vpravdě didaktickým přístupem, ale nikoli, a to je její zásadní přednost, přístupem učebnicovým. Text je sice rozdělen do krátkých, přehledných úseků a kapitol, k nimž se dá opakovaně a bez problémů vracet, ale díky četnému množství příkladů z modlitební praxe včetně autorovy subjektivní zkušenosti neupadá čtenář do bezútěšného pocitu, že je někým o hodně zkušenějším a patřičně shora poučován o věcech, které opakovaně nezvládá. Naopak, od začátku je s důvěrou ujišťován, že pokud se chce do vnitřní modlitby pustit s vážnými úmysly, je potřeba Bohu otevřít i ty části našeho života, se kterými si nevíme rady a do kterých si ho vlastně dost neradi pouštíme.

Nad třetí učebnicí vnitřní modlitby se zamýšlí redaktorka Hana Svanovská, ukázky načetl Filip Breindl.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonatina pro housle a klavír op. 100 (1893) - Allegro risoluto; Autor: Dvořák Antonín; Sóla: Suk Josef - housle, Hála Josef - klavír
02:00Kukadlo
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony