Knihovnička: Za někým, za něčím, za obzor

Knihovnička: Za někým, za něčím, za obzor
3. listopadu 2017 Knihovnička Proglasu Autor: Hanka Svanovská

Knihu redaktora a publicisty Miloše Doležala "Za" představí aktuální vydání pořadu Knihovnička. Poslouchejte v neděli 5. listopadu 2017 ve 13.20, opakujeme v pondělí 6. listopadu ve čtvrt na jedenáct dopoledne.

V nové knize Miloše Doležala (*1970)  najdeme sice oficiální, leč nenuceně koncipované novinové nekrology, na pohřbech veřejně pronesená slova rozloučení, rozhovory s autorovu srdci blízkými literáty, výtvarníky i hudebníky, ale také něco jako básnivě rozmlžené cestovní deníky, zasazené ovšem do konkrétního časoprostoru. Sugestivní je to na první čtenářský dotek zejména tam, kde se cíleně navazuje na tradice české literárněhistorické esejistiky, která v uplynulých desetiletích připomínala skryté a zapomenuté tváře českého písemnictví. Nad knihou, která si svou kvalitou v ničem nezadá s Doležalovými toufarovskými monografiemi se zamýšlí redaktorka Hana Svanovská, ukázky načetl Igor Dostálek.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Triosonáta č. 1 C-dur pro dvoje housle a basso continuo - Largo; Autor: Gluck Christoph Willibald; Sóla: Šimčisko Viktor, Plaskurová Alžběta - housle, Alexander Juraj - violoncello
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Všimli jsme si
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony