Bez obav? – Boj proti terorismu

Bez obav? – Boj Izraele proti terorismu

Pořad v souvislostech


Bez obav? XXI.
Budeme vysílat

Ekumenismus 21. století
Ekumenismus 21. století
S Markem Váchou (nejen) o nevyžádaných radách
Vysílali jsme


Ekonomie, věda a víra-očima Tomáše Sedláčka

Ekonomie, věda a víra-očima Tomáše Sedláčka

Evoluční vznik – stvoření člověka
Audioarchiv
31. října 2017 Bez obav? Autor: Marek Chvátal

Letošní podzimní besedy Bez obav? zaměříme na palčivé téma boje proti terorismu, který se odehrává již více jak 100 let po celém světě.

Během čtyř setkání budeme mluvit o příčinách terorismu, jeho cílech a různých reakcích na něj. Každý večer si vybereme také konkrétní lokalitu. Poprvé bude řeč i Izraeli, pak USA, EU a nakonec Rusku. Účast na besedách přislíbili politologové Hynek Melichar a Markéta Žídková, plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub, redaktor Ondřej Soukup, instruktor IKMF CZ Michal Otipka a forenzní psycholog Jiří Popelka.

Záznam první besedy uslyšíte už v sobotu 4. listopadu ve 22.10. Hostem večera byl politolog Hynek Melichar. Michal Otipka se bohužel nemohl dostavit, proto nabízíme k poslechu telefonický rozhovor zaměřený mj. na boj s terorismem v Izraeli a bezpečnostní situaci u nás.

Během první besedy jsme si stihli říci, čím se zejména vyznačuje teroristický čin. Protože každý masový vrah anebo fanatik není zároveň teroristou. Dále byla řeč o životnosti teroristických organizací, jejich zdokonalování a "úspěšnosti". V otázce Izraele se nám podařilo zmínit historické milníky, kolem kterých násilí teroristů a protinásilí Izraele eskalovalo anebo naopak upadalo. Díky tomu jsme se mohli ještě zmínit o současném protiteroristickém boji v této zemi, zájmu i nezájmu Izraelců o obranu vlastní země a výhledu do budoucnosti izraelsko-palestinského konfliktu.

Ještě nás čekají tři besedy. Přijďte se zeptat našich hostů, co vás k tématu zajímá.

bez_obav_plakat_2017_podzim_se_zavorkami

NyníDuchovní hudba
Skladba: Missa Bruxellensis XXIII vocum - Agnus Dei; Autor: Biber Heinrich Ignaz Franz von; Dirigent: Savall Jordi; Soubor: La capella reial de Catalunya
09:00Mše svatá
10:00Varhanní hudba
10:30Vzdělávací cyklus
11:00Proglaso
11:57Myšlenka na den
12:00Anděl Páně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony