Bez obav? – Boj Ruska proti terorismu

Bez obav? – Boj Ruska proti terorismu

Pořad v souvislostech


Bez obav? XXIV.
Budeme vysílat

Ekumenismus 21. století
Ekumenismus 21. století
S Markem Váchou (nejen) o nevyžádaných radách
Vysílali jsme


Ekonomie, věda a víra-očima Tomáše Sedláčka

Ekonomie, věda a víra-očima Tomáše Sedláčka

Evoluční vznik – stvoření člověka
Audioarchiv
22. listopadu 2017 Bez obav? Autor: Marek Chvátal

Státní terorismus v Rusku, vývoj čečensko-ruské nenávisti, útoky tzv. Islámského státu a mlčení ruských médií k vybraným vnitrozemním teroristickým útokům. Tato témata otevřela poslední beseda Bez obav? věnovaná boji proti terorismu.

Našimi hosty byli politoložka Markéta Žídková a redaktor HN Ondřej Soukup. Jako první téma jsme otevřeli otázku státního terorismu, se kterým má Rusko bohaté zkušenosti jak z minulosti, tak ze současnosti. Řeč byla o situaci ve 30. letech minulého století a také o aktuálním postupu Ruska proti odpůrcům anexe Krymu.

bez_obav_xxiv_2

V případě Čečenska jsme hovořili o vývoji motivů Čečenců terorizovat Rusy. Kdy v počátku šlo o požadavek o osamostatnění od Ruské federace, přes náboženské zfanatizování ideou chalífátu k zoufalým činům frustrovaných Čečenců pod absolutní vládou Ramzana Kadyrova.

Pokud nestihnete záznam besedy v našem vysílání, najdete ji v našem audioarchivu vedle ostatních besed Bez obav? nejen o boji s terorismem.

NyníDuchovní hudba
Skladba: Missa Bruxellensis XXIII vocum - Gloria; Autor: Biber Heinrich Ignaz Franz von; Dirigent: Savall Jordi; Soubor: La capella reial de Catalunya
09:00Mše svatá
10:00Varhanní hudba
10:30Vzdělávací cyklus
11:00Proglaso
11:57Myšlenka na den
12:00Anděl Páně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony