Bez obav? – Boj USA proti terorismu

Bez obav? – Boj USA proti terorismu

Pořad v souvislostech


Bez obav? XXII.
Budeme vysílat

Generál Petr Pavel
Moje skautské století
Moje skautské století
Vysílali jsme


Generál Petr Pavel

Odcházení

Odcházení
Audioarchiv
8. listopadu 2017 Bez obav? Autor: Marek Chvátal

Druhá beseda o boji proti terorismu byla opravdu zajímavá a podle ohlasů publika také náročná. Hosty byli plzeňský biskup a etik Tomáš Holub a podruhé také politolog Hynek Melichar.

Naším hlavním zájmem pro tento večer byl boj USA proti terorismu. Spojené státy zažily na začátku tisíciletí rozsáhlý teroristický útok, který dokonce provedla "jen" substátní organizace, nikoliv nepřátelský stát. USA ale musely bojovat s terorismem i v předchozím století. Mezi americkými teroristy té doby najdeme členy křesťanských sekt. To nás zavedlo k otázkám po fanatismu, jeho důsledcích a obraně i prevenci před náboženským terorismem.

Poté jsme se podrobněji zaměřili na události 11. září 2001 v USA, útoky na Afgánistán a na Irák a jejich možnou či nemožnou ospravedlnitelnost. Záznam besedy uslyšíte v premiéře tuto sobotu ve 22.10.

bez_obav_xxii_1

 

Na 13. listopadu jsme i potřetí pozvali politologa Hynka Melichara a také forenzního psychologa Jiřího Popelku. Budeme mluvit o boji EU proti terorismu a osobnosti teroristy v porovnání s vrahy, kteří vraždili v afektu anebo vinou psychopatické poruchy.

bez_obav_plakat_2017_podzim_se_zavorkami