Bez obav? – Boj USA proti terorismu

Bez obav? – Boj USA proti terorismu

Pořad v souvislostech


Bez obav? XXII.
Budeme vysílat

Ekumenismus 21. století
Ekumenismus 21. století
S Markem Váchou (nejen) o nevyžádaných radách
Vysílali jsme


Ekonomie, věda a víra-očima Tomáše Sedláčka

Ekonomie, věda a víra-očima Tomáše Sedláčka

Evoluční vznik – stvoření člověka
Audioarchiv
8. listopadu 2017 Bez obav? Autor: Marek Chvátal

Druhá beseda o boji proti terorismu byla opravdu zajímavá a podle ohlasů publika také náročná. Hosty byli plzeňský biskup a etik Tomáš Holub a podruhé také politolog Hynek Melichar.

Naším hlavním zájmem pro tento večer byl boj USA proti terorismu. Spojené státy zažily na začátku tisíciletí rozsáhlý teroristický útok, který dokonce provedla "jen" substátní organizace, nikoliv nepřátelský stát. USA ale musely bojovat s terorismem i v předchozím století. Mezi americkými teroristy té doby najdeme členy křesťanských sekt. To nás zavedlo k otázkám po fanatismu, jeho důsledcích a obraně i prevenci před náboženským terorismem.

Poté jsme se podrobněji zaměřili na události 11. září 2001 v USA, útoky na Afgánistán a na Irák a jejich možnou či nemožnou ospravedlnitelnost. Záznam besedy uslyšíte v premiéře tuto sobotu ve 22.10.

bez_obav_xxii_1

 

Na 13. listopadu jsme i potřetí pozvali politologa Hynka Melichara a také forenzního psychologa Jiřího Popelku. Budeme mluvit o boji EU proti terorismu a osobnosti teroristy v porovnání s vrahy, kteří vraždili v afektu anebo vinou psychopatické poruchy.

bez_obav_plakat_2017_podzim_se_zavorkami

NyníDuchovní hudba
Skladba: Missa Bruxellensis XXIII vocum - Credo; Autor: Biber Heinrich Ignaz Franz von; Dirigent: Savall Jordi; Soubor: La capella reial de Catalunya
09:00Mše svatá
10:00Varhanní hudba
10:30Vzdělávací cyklus
11:00Proglaso
11:57Myšlenka na den
12:00Anděl Páně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony