Bez obav? X.

Bez obav? X.
13. dubna 2016 Bez obav?, Mezi slovy Autor: Marek Chvátal

Jsou etnické menšiny problémem anebo nadějí pro naši společnost?

Hosté besedy Bez obav? o soužití s etnickými menšinami to vidí jasně. Sri Kumar Vishwanathan, ředitel spolku Vzájemné soužití, je jako problém odmítá vnímat. Jsou to lidé, kteří se topí v problémech. Vzájemný strach majority a menšin považuje spíše za iracionální. Vychází ze své letité zkušenosti sociální práce mezi Romy. Věnuje se jim od povodní roku 1997. Tehdy odešel bydlet společně s Romy do holobytů, aby poznal jejich potřeby a možnosti účinné pomoci.

Od zmíněných povodní se již mnohé změnilo. Stále více lidí z etnických menšin dosahuje na vyšší stupně vzdělání. Daří se spolupracovat s rodiči ve vyloučených lokalitách. Ale jak Sri Kumar, tak i náš pravidelný host Karel Kosina z Charity Vyškov, jsou vůči snahám společnosti o vzájemné soužití kritičtí. Třeba v otázce systému vzdělávání, který požaduje přizpůsobování dětí frontální výuce. Individuální přístupy se prosazují ztěžka.

Záznam této besedy Bez obav? uslyšíte v našem vysílání 16. dubna 2016 ve 22.10 a 21. dubna v 9.30. 

Dušan Baur

Svátek má: bl. Godšalk / Patrik

Moderuje: Dušan Baur
NyníHudební zastavení
Skladba: Hora tří světel; Autor: Martinů Bohuslav; Dirigent: Kühn Pavel; Sóla: Doležal Vladimír - tenor, Novák Richard - bas, Haničinec Petr - recitace; Soubor: Mužský sbor Pěveckého sboru Čs.rozhlasu v Praze
19.00Pohádka - večerní zíváček
19.15Jak se Vám líbí
20.00Večerní zprávy Proglasu,...
20.15Studio Kristián
20.40Křesťanská píseň
20.45Radio Vatikán dnes

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony