Mezi slovy – Bez obav? V.

Mezi slovy – Bez obav? V.
10. listopadu 2015 Bez obav? Autor: Marek Chvátal

Hosté pátého setkání Bez obav? byly Roxana Gonzalez Lopez z Mexika se synem Davidem a Saša Burdová.

Obě žijí v Prostějově a díky spolku Žebřík se už několik let znají. Saša v této organizaci pomáhá cizincům, a tedy i Roxaně, při integraci do české společnosti. Během večera jsme otevřeli téma výchovy dětí na dvou kontinentech. Roxana Gonzalez Lopez totiž zatím žije půl roku v rodné zemi a půl roku u nás. V České republice je šťastná, i když na mexické poměry je naše země spíše "přeorganizovaná". To ale nakonec přináší výhody. Například se nebojí, že by jí u nás Davida někdo unesl. V Mexiku ji ale chlapec musí pořád držet za ruku.

Saša Burdová přijela jako dvacetiletá krejčová do Prostějova za prací. Brzy na to pochopila, že práce u stroje pro ni neznamená budoucnost. Vrátila se domů, ale podobně jako Roxanu, přivedla ji zpátky láska českému muži. Toužila po práci s lidmi a nyní ráda pomáhá cizincům s životem v cizině. Obě ženy pojí jedna věc, stesk po domově a zároveň radost ze života tam, kde vychovávají své děti.

Večera se zúčastnil i Lukáš Utíkal, který překládal ze španělštiny. Paní Gonzalez Lopez zatím nemluví tak dobře česky, aby se bez překladatele obešla.

Rozhovor o migraci a integraci maminek Bez obav? vysíláme 14. listopadu 2015 ve 22.10. Pořad také najdete v našem audioarchivu po půlnoci po odvysílání.

Dušan Baur

Svátek má: bl. Godšalk / Patrik

Moderuje: Dušan Baur
NyníHudební zastavení
Skladba: Hora tří světel; Autor: Martinů Bohuslav; Dirigent: Kühn Pavel; Sóla: Doležal Vladimír - tenor, Novák Richard - bas, Haničinec Petr - recitace; Soubor: Mužský sbor Pěveckého sboru Čs.rozhlasu v Praze
19.00Pohádka - večerní zíváček
19.15Jak se Vám líbí
20.00Večerní zprávy Proglasu,...
20.15Studio Kristián
20.40Křesťanská píseň
20.45Radio Vatikán dnes

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony