Mezi slovy – Bez obav? VII.

Mezi slovy – Bez obav? VII.
24. listopadu 2015 Bez obav?, Mezi slovy Autor: Marek Chvátal

Víme my v Evropě, co jsou to křesťanské hodnoty, když je tak hájíme? A před kým?

Výše uvedenou otázku položil publiku i našim posluchačům host předposlední besedy Bez obav? v olomoucké misijní kavárně Õde kněz a církevní právník Miloš Szabo. Reagoval tak na současnou ochotu Evropanů pomáhat potřebným. Podle něj se spíše evropské země předhání v rychlosti uzavření vlastních hranic. "Ale ti lidé už tady jsou! Kam je chceme vytlačit? Do moře?" P. Szabo se ale sám před přítomnými přiznal ke strachu ze současné situace. Považuje ho za přirozenou reakci na události ve světě. Jedním dechem ale zdůraznil, že lidé se musí učit své emoce ovládat a nenechávat se ovládat jimi.

Druhým hostem v kavárně byla paní Eva. Přála si ale zůstat v anonymitě. Proto jsme rozhovor s ní předtočili. Pozvali jsme ji, protože má zvláštní zkušenost s jednotou v různosti. Narodila se v Německu, vyrůstala v Makedonii, studovala v Česku a žije v Itálii. K tomu má otce muslima a matku křesťanku. Vyrůstala jako "dítě dvou náboženství".

Bez obav? VII. vysíláme v sobotu 28. listopadu 2015 ve 22. 10.  a ve čtvrtek 3. prosince v 9.30. Už v neděli najdete pořad v našem audioarchivu.

NyníHudební zastavení
Skladba: Kantáta "Was soll ich aus dir machen, Ephraim?" BWV 89 - Arie alt; Autor: Bach Johann Sebastian; Dirigent: Rilling Helmuth; Sóla: Augér Arleen - soprán, Watts Helen - alt, Huttenlocher Philippe - bas; Soubor: Gächinger Kantorei Stuttgart
19:00Pohádka - večerní zíváček
19:15Jak se Vám líbí
20:00Večerní zprávy Proglasu,...
20:15Z regionálních studií
20:40Křesťanská píseň
20:45Radio Vatikán dnes

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony