Mezi slovy: Albánská výzva

Mezi slovy: Albánská výzva

Napadlo vás někdy postavit most? Mě tedy ne. Naštěstí znám člověka, kterého taková pošetilá a nemožná myšlenka napadla. A ten most nestavěl někde v tuzemsku, ale v daleké Albánii. Proč? Poslechněte si pořad Mezi slovy 3. října ve 22.10, nebo 8. října v 9.30.

Zaposlouchejte se do rozhovoru s Janem Balákem, iniciátorem Albánské výzvy. Vloni objevili na toulkách Albánií odřízlou vesnici Curaj Eperm, která je natolik odlehlá, že jí téměř ani internet nenajde. Na základě předchozích zkušeností i vztahů se náš host rozhodl pomoci tamním vesničanům a pomoci přiblížit je alespoň trochu k civilizaci. Rozhodli se postavit přímo na místě most.

Že kromě mostu na místě vyznačili i turistické značky a že opravili tamní kostel, jeden ze dvou kostělů, které v Albánii přežily dobu komunismu, i o tom se dovíte v našem pořadu. Dáme slovo i jedné z dobrovolnic, Petře Brychtové, která se tohoto zajímavého projektu taky účastnila.

(Foto převzato z webu Albanianchallenge.cz)

Dušan Baur

Svátek má: bl. Godšalk / Patrik

Moderuje: Dušan Baur
NyníHudební zastavení
Skladba: Hora tří světel; Autor: Martinů Bohuslav; Dirigent: Kühn Pavel; Sóla: Doležal Vladimír - tenor, Novák Richard - bas, Haničinec Petr - recitace; Soubor: Mužský sbor Pěveckého sboru Čs.rozhlasu v Praze
19.00Pohádka - večerní zíváček
19.15Jak se Vám líbí
20.00Večerní zprávy Proglasu,...
20.15Studio Kristián
20.40Křesťanská píseň
20.45Radio Vatikán dnes

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony