Mezi slovy – Bez obav? I.

Mezi slovy – Bez obav? I.
13. října 2015 Mezi slovy, Bez obav? Autor: Marek Chvátal

V rámci cyklu Mezi slovy nyní po osm sobotních večerů budeme vysílat záznam diskuze na téma migrace a uprchlictví. První pořad s podtitulem Bez obav? je připraven na sobotu 17. října ve 22.10.

Aktuální uprchlická vlna vyvolala potřebu hovořit o problémech migrace, bezpečnosti a soužití odlišných kultur. Proto pro vás připravujeme sérii příspěvků, ve kterých budeme hovořit s cizinci žijícími v České republice a s lidmi, kteří těmto lidem pomáhají anebo mají k tématu co říci. Setkání bude, až na jednu výjimku, veřejné. Besedu nahrajeme a posluchačům Proglasu nabídneme právě v relaci Mezi slovy.

První besedu Bez obav? navštíví Fernando Costa z Brazílie a Kateřina Výmolová z Centra na podporu integrace cizinců. Fernando žije v ČR osm let. Učí tady svůj rodný jazyk portugalštinu. A to, co jiní cizinci na Češích kritizují, on přijímá jako ctnost: "Potřebujete více času, abyste se s někým seznámili, ale pak jste v pohodě. Prvního přítele jsem měl až tady, Čecha."

Paní Kateřina Výmolová je z instituce, která pomáhá cizincům nejen s češtinou a hledáním práce, ale i s dalšími problémy spojenými s integrací. Pozvali jsme ji, aby nám vysvětlila, co vše musí legální migrant podstoupit, překonat a vykonat, aby se stal tak spokojeným člověkem, jako je třeba Fernando.

Besedu si můžete poslechnout také z našeho archivu.

Dušan Baur

Svátek má: bl. Godšalk / Patrik

Moderuje: Dušan Baur
NyníHudební zastavení
Skladba: Hora tří světel; Autor: Martinů Bohuslav; Dirigent: Kühn Pavel; Sóla: Doležal Vladimír - tenor, Novák Richard - bas, Haničinec Petr - recitace; Soubor: Mužský sbor Pěveckého sboru Čs.rozhlasu v Praze
19.00Pohádka - večerní zíváček
19.15Jak se Vám líbí
20.00Večerní zprávy Proglasu,...
20.15Studio Kristián
20.40Křesťanská píseň
20.45Radio Vatikán dnes

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony