Mezi slovy: Na hraně

Mezi slovy: Na hraně

Pořad v souvislostech


Na hraně
Budeme vysílat

Ekumenismus 21. století
Ekumenismus 21. století
S Markem Váchou (nejen) o nevyžádaných radách
Vysílali jsme


Ekonomie, věda a víra-očima Tomáše Sedláčka

Ekonomie, věda a víra-očima Tomáše Sedláčka

Evoluční vznik – stvoření člověka
Audioarchiv
19. srpna 2016 Mezi slovy Autor: Terezie Breindlová

V cyklu Mezi slovy uvedeme v sobotu 20. srpna pořad věnovaný závislosti na alkoholu.

Na hraně se ocitá život lidí, kteří propadli závislosti. Na drogách, hracích automatech, jídle, nebo alkoholu. Pohybují se na hraně normálního života a života, jehož rytmus zcela ovládá závislost. Často se také ocitnou na hraně mezi životem a smrtí. Zdaleka ne všichni se mohou zcela vyléčit.

Závislost na alkoholu dovedla paní Markétu na úplné lidské dno – živila se krádežemi a prostitucí, neměla kde bydlet, přišla o práci a o vztahy se svými nejbližšími. Alkohol neopustila ani po porodu dcery. Proč začala tato mladá, zdravá a úspěšná žena pít? A jaká byla její cesta ven z bludného kruhu závislosti?

Poslouchejte pořad z cyklu Mezi slovy v sobotu 20. srpna ve 22.10 (v premiéře jsme uvedli v prosinci 2013).

Dozvíte se také, jak závislost na alkoholu vzniká, kdo je nejrizikovější skupinou a jak můžeme alkoholikům pomoci. V pořadu zazní také informace o občanském sdružení Alma, které se specializuje na doléčovací a poradenskou službu ženám závislým na alkoholu.

Centrum Alma o.p.s. vzniklo v roce 2007 jako ALMA FEMINA o.s. Během roku 2013 se transformovalo do Centrum ALMA , o.p.s., Působí hlavně v hlavním městě Praha a služby mohou využívat i osoby mimo Prahu. Jeho programy pro ženy závislé na alkoholu jsou financovány z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu. Některé služby financují městské části hlavního města Prahy a magistrát hlavního města Prahy spolu s Ministerstvem práce a sociálních věcí.