Mezi slovy: o plýtvání jídlem

Mezi slovy: o plýtvání jídlem

Pořad v souvislostech


O plýtvání jídlem
Budeme vysílat

Když zazářila kometa
Když zazářila kometa
Výběr z pořadu Mezi slovy za rok 2018
Vysílali jsme


Setkání s opatem Prokopem Siostrzonkem

Setkání s opatem Prokopem Siostrzonkem

Od užívání drog k pomoci závislým
Audioarchiv
14. května 2018 Mezi slovy Autor: Petr Pospíšil

V českých školních jídelnách se ročně vyhodí až 48 tisíc tun jídla za dvě a půl miliardy korun. Zbytky končí ve spalovnách. Jiní si naopak školní obědy nemohou dovolit. Vysíláme ve čtvrtek 17. května v 9.30, opakujeme v sobotu ve 22.10.

Zbytky vyhozených jídel by za rok naplnily 1600 nákladních aut Tatra, které by vytvořily 6 km dlouhou kolonu. V přepočtu na jednotlivé porce jde o 96 milionů obědů. Ptali jsme se přímo ve školní jídelně některých studentů, proč jídlo vyhazují. Jejich odpovědi pak analyzujeme s ředitelem, odborným garantem a předsedou spolku Skutečně zdravá škola Tomášem Václavíkem. Při té příležitosti představíme stejnojmenný projekt, který se snaží plýtvání jídlem zamezit a motivovat školy k šetrnému hospodaření s potravinami.

Pohled z opačné strany nabídne redaktor Štěpán Havlíček, který natáčel s manažerkou charitativních projektů obecně prospěšné společnosti Women for women Janou Skopovou. Organizace zaštiťuje projekt Obědy pro děti, které financují školní stravování dětem ze sociálně slabých rodin.

Pořad připravil redaktor Petr Pospíšil.

NyníModlitba za rodiny
Píseň: Vítej, milý Jezu Kriste (2008); Interpret: Hudební společnost P. Cassiána Hanela v Moravském Berouně; Album: Hud. spol. C. Hanela: Z hvězdy vyšlo slunce
18:30Písně
19:00Večerní zíváček
19:15Kolem se toč
20:15Křesťan a svět
20:45Radio Vatikán
21:05Večerní chvály

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony