Mezi slovy: O životě, který je nádherný

Mezi slovy: O životě, který je nádherný

Pořad v souvislostech


O životě, který je nádherný
Budeme vysílat

Ekumenismus 21. století
Ekumenismus 21. století
S Markem Váchou (nejen) o nevyžádaných radách
Vysílali jsme


Ekonomie, věda a víra-očima Tomáše Sedláčka

Ekonomie, věda a víra-očima Tomáše Sedláčka

Evoluční vznik – stvoření člověka
Audioarchiv
24. února 2017 Mezi slovy Autor: Hanka Svanovská

Hostem pořadu Mezi slovy je spisovatelka Tereza Boučková. Poslouchejte v sobotu 25. února ve 22.10, opakujeme ve čtvrtek 2. března o půl desáté dopoledne.

Tereza Boučková se narodila roku 1957 jako Tereza Kohoutová. Kvůli svému rodinnému původu nesměla studovat. Komunistický režim jí značně znepříjemňoval život, a to se ještě zhoršilo poté, co jako velmi mladá podepsala Chartu 77. Pozornost vyvolala těsně po revoluci její autobiografická próza Indiánský běh, kde se vyrovnává s vlastním dětstvím. Rok kohouta z r. 2008 pak tematizuje její "neúspěšnou" adopci dvou romských dětí. Na konci roku 2016 vychází poslední díl volné trilogie pod názvem Život je nádherný. Tam Tereza velmi citlivě líčí mimojiné zápas své maminky s postupující Alzheimerovou chorobou. S redaktorkou Hanou Svanovskou si společně povídaly o tom, jaké to bylo jít coby chartistka na policejní výslech, o nástráhách politické korektnosti, o divadle a zpívání, anebo taky o šťastném stárnutí. Autorem fotografie je Jiří Věrčák.

NyníDuchovní hudba
Skladba: Missa Bruxellensis XXIII vocum - Credo; Autor: Biber Heinrich Ignaz Franz von; Dirigent: Savall Jordi; Soubor: La capella reial de Catalunya
09:00Mše svatá
10:00Varhanní hudba
10:30Vzdělávací cyklus
11:00Proglaso
11:57Myšlenka na den
12:00Anděl Páně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony