Mezi slovy: Spisovatelka Alena Mornštajnová

Mezi slovy: Spisovatelka Alena Mornštajnová

Pořad v souvislostech


Alena Mornštajnová a její prózy
Budeme vysílat

Ekumenismus 21. století
Ekumenismus 21. století
S Markem Váchou (nejen) o nevyžádaných radách
Vysílali jsme


Ekonomie, věda a víra-očima Tomáše Sedláčka

Ekonomie, věda a víra-očima Tomáše Sedláčka

Evoluční vznik – stvoření člověka
Audioarchiv
6. října 2017 Mezi slovy Autor: Hanka Svanovská

Hostem pořadu Mezi slovy je spisovatelka Alena Mornštajnová. Poslouchejte v sobotu 7. října ve 22.10, opakujeme ve čtvrtek 12. října o půl desáté dopoledne.

Spisovatelka a překladatelka Alena Mornaštajnová (*1963) se narodila ve Valašském Meziříčí. V r. 2013 jí v nakladatelství Host vyšel první román s názvem Slepá mapa. O dva roky později následoval Hotýlek. Její letošní román s dvojznačným názvem Hana, který je skvělým portrétem jejího rodného Valašského Meziříčí, ale také silným příběhem o vině, utrpení a vykoupení. V brněnském studiu Proglasu hovoří s redaktorkou Hanou Svanovskou nejen o tomto románu, ale i o dvou knihách předchozích, o své cestě k vnímání literatury i k vlastnímu psaní, s kterým započala až ve zralém věku i o tom, proč ji tak přitahují lidské osudy, rozvrstvené do generací. Dotkneme se také jedné dávné zapomenuté události z historie Valašského Meziříčí nebo toho, jak se do Hany dostaly původně neplánované motivy holocaustu. Ukázky z autorčiny tvorby načetla herečka a moderátorka Kateřina Rýznarová.

NyníDuchovní hudba
Skladba: Missa Bruxellensis XXIII vocum - Gloria; Autor: Biber Heinrich Ignaz Franz von; Dirigent: Savall Jordi; Soubor: La capella reial de Catalunya
09:00Mše svatá
10:00Varhanní hudba
10:30Vzdělávací cyklus
11:00Proglaso
11:57Myšlenka na den
12:00Anděl Páně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony