Tugendlieb zůstal jen jeden

Tugendlieb zůstal jen jeden
30. května 2017 Vítejte, senioři Autor: Radka Rozkovcová

Hudební skladatel a pedagog Vítězslav Tugendlieb z Hranic oslavil loni 90. narozeniny. O životě – skladatelském, učitelském, varhanickém a sbormistrovském, ale vlastně i jen tak o životě hovořil pan Tugendlieb s redaktorkou Radkou Rozkovcovou. Jediný Tugendlieb v České republice. 

Rozhovor doplní hudební ukázky z Tugendliebových kompozic natočené Radiem Proglas na gratulačním koncertě ke skladatelovým devadesátinám. Uspořádala jej ZUŠ Hranice a konal se v listopadu 2016.

 

Katoličtí posluchači Proglasu si možná vybaví píseň "Plníme, Kriste, tvoje přání" (č. 522) z Kancionálu – společného zpěvníku českých a moravských diecézí. Autorem hudby je právě Vítězslav Tugendlieb, autorem textu Mons. Josef Hrdlička. Pro účely našeho pořadu nazpívala ukázku Jana Synková za varhanního doprovodu Petra Zavičáka.

skladatel Vítězslav Tugendlieb a redaktorka Radka Rozkovcová

Dušan Baur

Svátek má: bl. Godšalk / Patrik

Moderuje: Dušan Baur
NyníHudební zastavení
Skladba: Hora tří světel; Autor: Martinů Bohuslav; Dirigent: Kühn Pavel; Sóla: Doležal Vladimír - tenor, Novák Richard - bas, Haničinec Petr - recitace; Soubor: Mužský sbor Pěveckého sboru Čs.rozhlasu v Praze
19.00Pohádka - večerní zíváček
19.15Jak se Vám líbí
20.00Večerní zprávy Proglasu,...
20.15Studio Kristián
20.40Křesťanská píseň
20.45Radio Vatikán dnes

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony