Vítejte, senioři! - 13. 4. 2016 - pozvánky

Vítejte, senioři! - 13. 4. 2016 - pozvánky
13. dubna 2016 Vítejte, senioři Autor: Magda Hauserová

Jako v loňském roce zveme seniory k účasti na zajímavém podniku.  Projekt  Dobrá duše opět vyhlašuje nový ročník soutěže.

Dobrovolníci hrají v životě seniorů zcela nezastupitelnou roli. Pravidelně za nimi do domovů seniorů  docházejí a v nejrůznějších společných činnostech jim pomáhají strávit zajímavě všední den. Na procházkách, při ručních pracích, čtení nebo povídání o životě se společně dobře baví a pociťují, že jsou stále potřební.

Organizátoři projektu Dobrá duše si kladou za cíl zviditelnit dobrovolníky starší 60 let.  A už po čtvrté vyhlašují nový ročník oceňování.  60 let není vysoká hranice, už se přihlásili i lidé, kteří byli výrazně starší než senioři, kterým pomáhali. Výjimkou nejsou ani aktivní dobrovolníci nad 80 nebo dokonce 90 let.

Pokud jste tedy aktivní dobrovolník nad 60 let nebo zástupce sociální instituce, která s dobrovolníky pracuje, můžete podávat přihlášky do IV. ročníku Dobré duše již nyní. Uzávěrka přihlášek je 30. 4. 2016, po tomto datu vybere odborná porota složená z partnerů projektu tři vítěze v kategorii jednotlivců a jednu vítěznou instituci. Výherci budou obdarováni. Partnery této akce jsou, stejně jako v loňském roce, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, Gerontologické centrum a společnost HARTMANN-RICO a.s. na RádiuProglas rádi tuto soutěž zveřejňujeme.  přihlášky najdete na:

http://www.dobra-duse.cz/prihlaska.html

Uzávěrka je 30. dubna 2016.

 


 

 

 

 

Olomoucké Centrum pro rodinný život uspořádá letos o prázdninách příměstský tábor pro prarodiče s dětmi ve věku od 4 do 12 let. Bude se konat v prostorách olomouckého kláštera bratří kapucínů, a to po dobu pěti dní, od 18. do 22. července.

O letních prázdninách řeší rodiče často dilema, jak zajistit dětem kvalitní program, když si sami nemohou vzít tolik dovolené. Pokud patříte mezi tuto skupinu a máte navíc tu výhodu, že vám děti mohou pohlídat babička nebo dědeček, můžete jim navíc doporučit letní prázdninový pobyt pro prarodiče s vnoučaty, organizovaný olomouckým arcidiecézním Centrem pro rodinný život – ale přihlásit se na něj můžete, ať už jste odkudkoli. Bude týdenní a uskuteční se ve Fryštáku na Zlínsku. Akce se uskuteční v termínu 13. až 20. srpna. Účastníci budou ubytovaní ve Fryštáku v Domě Ignáce Stuchlého, což je salesiánské středisko.

Podrobnosti a přihlášky na obě akce najdete na www.rodinnyzivot.cz