Vítejte, senioři! - 14. 12. 2016 - Hana Zagorová

Pořad v souvislostech


Hudební rubrika
Audioarchiv
14. prosince 2016 Vítejte, senioři Autor: Milan Tesař

V září oslavila zpěvačka Hana Zagorová 70. narozeniny. Sobě i svým fanouškům nadělila nové CD, které se jmenuje O Lásce.

Na CD jako autoři spolupracovali například Ondřej Brzobohatý, Radůza nebo Márdi ze skupiny Vypsaná fiXa. Jako první ukázka zazněla píseň Andyho Čermáka s textem Jana Krůty Štěstí je v kapse na drobný.

Album O Lásce vyšlo na CD a také na klasické vinylové desce. Vedle léty prověřených autorů, jako jsou Jiří Zmožek nebo Petr Malásek, na albu spolupracovali i hudebníci mladší generace – Jiří Hradil ze skupiny Tata Bojs, Márdi z Vypsané fiXy, Radůza, David Dvořák ze skupiny Kašpárek v rohlíku nebo zpěvák Martin Chodúr. Hana Zagorová je devítinásobnou vítězkou ankety Zlatý slavík, je držitelkou Diamantové desky Supraphonu za více než 10 milionů prodaných hudebních nosičů a je také členkou Síně slávy hudebních cen Anděl. Nové album O Lásce vydala letos v září u příležitosti svých 70. narozenin. V pořadu zazněla ještě titulní píseň O Lásce, kterou složil Ondřej Brzobohatý. Říká: „Složit píseň pro Hanu Zagorovou byla krásná výzva. Pro mě v podstatě relativně snadný úkol, jelikož i mně je šanson velice blízký. Chtěl jsem napsat píseň o lásce, v jejímž textu by se ale slovo láska neobjevilo. Hančina interpretace jej ale nakonec přeci jen obsahuje, což je samozřejmě její ryze svébytný přístup k celkovému vyznění obsahu písně, na který má právo a mně nezbývá nic jiného, než to s pokorou respektovat a obdivovat.“