Vítejte, senioři! - Koncert pro kardinála

Vítejte, senioři! - Koncert pro kardinála

Pořad v souvislostech


Povídání o včelách a Koncert pro kardinála
Budeme vysílat

Setkání s papežem Františkem
Setkání s papežem Františkem
Senioři píší wikipedii
Vysílali jsme


Seniorky od svatého Antonína

Seniorky od svatého Antonína

Chudoba seniorů
Audioarchiv
24. května 2017 Vítejte, senioři Autor: Jana Beránková

a kniha "Žít s moudrostí včel" - to je téma setkání, které nabízí Studio Kristián starším i mladším posluchačům Proglasu ve středu 24. 05. 2017 od 9. 30 hodin.   

V pražském kostele sv. Cyrila a Metoděje se ve středu 17. května 2017 konal vzpomínkový Koncertu pro kardinála. Cesta 121 ho věnovala poctě kardinálu Miloslavu Vlkovi. Zaznělo oratorium pro sbor, solisky a orchestr na slova Korunovačního řádu českých králů dle Karla IV. Autor hudby Jan Zástěra a také zdejší farář P. Miroslav Cúth na pana kardinála mile vzpomínali. 

Ve druhé části pořadu "Vítejte, senioři" pozvala jeho autorka Jana Beránková k mikrofonu Studia Kristián doc. Karla Sládka z KTF UK, který je autorem knížky "Žít s moudrostí včel". Jeho zkušenosti se včelařením, ale zejména zanícení a láska s níž se včelkám věnuje spolu s manželkou Evou, byly i tady na vlnách Proglasu jednou oslavou přírody.

Včelařství se považuje za poezii zemědělství. Svůj vztah ke včelám nejeden včelař vyjadřoval slovy básně. Názorným příkladem jsou verše otištěné na titulní straně časopisu "Včela chrudimská" z 15. ledna 1877 od autora pod zkratkou Al. G....t. Báseň "Včelařova píseň milostná" - končí tu drobnou knížku meditací nad láskou včelaře k jeho včelám s vděčností za práci s ní související.