Církevní dějiny: Pius XI. – největší papež 20. století?

Církevní dějiny: Pius XI. – největší papež 20. století?

Zveme vás k poslechu desátého dílu vzdělávacího cyklu proglasu Církevní dějiny v zrcadle času II (1870-1945). Naším pravidelným hostem je církevní historik Teologické fakulty Jihočeské univerzity Martin Weis. Poslouchejte v pondělí 27. ledna 2014 v 16.00 hod., opakujeme v neděli 2. února v 10.30 hod.

V předchozích dvou dílech jsme hovořili o problematice katolické církve spíše z domácího hlediska. Řeč byla o problematice diplomatických vztahů mezi Československem a svatým stolcem, zmínili jsme oslavy Jana Husa, problematiku mezistátní smlouvy Modus vivendi a zmínili jsme významné církevní oslavy: milenium sv. Václava a katolický sjezd.

V aktuálním setkání chceme svou pozornost zaměřit do centra katolického dění, do papežského Říma. V daném období byl papežem Pius XI. Některými historiky je nazýván jako největší papež 20. století. Proč tak bývá nazýván? S jakou problematikou se musel Pius XI. během svého pontifikátu setkávat? Udává se, že jeho první encyklika Ubi arcano reagovala na postupující sekularizaci světa. O čem tato encyklika pojednává a k čemu vedla? Odpovědi na tyto otázky uslyšíte v pořadu, k jehož poslechu vás srdečně zveme.

Daniel Blažke
Moderuje: Daniel Blažke
NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro klavír a orchestr číslo 2, B dur, opus 83 (1881) - Andante; Autor: Brahms Johannes; Dirigent: Delogu Gaetano; Sóla: Ohlssohn Garrick - klavír
12:55Střípek poezie
13:00Hudební siesta -...
13:20Knihovnička
13:30Písničky k odpočinku
13:45Dnešek v kalendáři
13:55Písničky

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony