Malá filosofie člověka - 16

Malá filosofie člověka - 16

Pořad v souvislostech


Malá filosofie člověka
Budeme vysílat

1950+
1950+
Poselství osobností křesťanské Evropy - Světla Francie a jejich vyzařování na celý kontinent
Vysílali jsme


Ježíš Kristus, první i poslední

Ježíš Kristus, první i poslední

Ježíš Kristus, první i poslední
Audioarchiv
18. prosince 2017 Malá filosofie člověka Autor: Jana Beránková

Dějiny lidstva - to je téma závěrečné části šestnáctidílného vzdělávacího cyklu, kterým nás provázel filosof, pedagog a publicista profesor Jan Sokol. Premiéra je 18. 12. 2017  v 16 hodin. 

 

Prof. Jan Sokol se snaží přivést čtenáře a posluchače k opravdovému filosofickému přemýšlení. Nevypráví dějiny filosofie, ale ptá se: Jak je to s filosofií mezi vědou, uměním a mýtem? Je tak samozřejmé myslet si - "Jak vidíme a slyšíme? A co náš jazyk a myšlení? Zcela jistě bude dobré zamyslet se nad tím, jak je to se Svátečním a všedním, mýtem a logem ? -  Jednání a svoboda, Čas, Vědění a věda, Život a příroda, Společnost, instituce a stát, Hodnoty a penízeMorálka a etika, Právo, Město, Dějiny a civilizace. To jsou otázky, které nás v tomto vzdělávacím cyklu zvláště zajímaly.

Profesor Sokol mj. v závěrečném pořadu řekl: „I když jistě nemáme důvody k velkému optimismu současné situace, přece jen můžeme sledovat, že evropský koncept naděje přece jen přináší určité výsledky. Přes všechny hrůzy, utrpení a pády zejména 20. Století, se evropská kultura hlásí k biblickému zaslíbení naděje v různých podobách. Je třeba věřit, že by člověk mohl být lepší, společnost přátelštější a svět zelenější. Proto je potřeba výchovy, vzdělávání, proto je třeba vážit si skutečné vědy, umění a tvůrčích činností vůbec."

16 dílný vzdělávací cyklus Malá filosofie člověka nabízí k novému poslechu Audioarchiv. Dále ho ke koupi nabízí e-shop Radia Proglas. Na webových stránkách www.proglas.cz

Pořady připravila Jana Beránková, v roce 2017 vyrobilo Studio Kristián Praha.