Radost z lásky – Rodinná spiritualita

Radost z lásky – Rodinná spiritualita

Pořad v souvislostech


Radost z lásky
Budeme vysílat

1950+
1950+
Úvod do knih Starého zákona
Vysílali jsme


Úvod do knih Starého zákona

Úvod do knih Starého zákona

Úvod do knih Starého zákona
Audioarchiv
8. února 2018 Radost z lásky Autor: Marek Chvátal

"Trojice je přítomná v chrámu manželského společenství," píše takto vznešeně apoštolská exhortace Amoris laetitia o rodině. Jak tento výrok můžeme chápat si povíme v dalším díle našeho cyklu.

Spiritualita rodiny se skládá z mnoha konkrétních drobných úkonů. Exhortace nevypočítává jaké. Chce tím ale dát jasně najevo, že když člověk vyjadřuje lásku, která dává spiritualitě smysl, musí k tomu činit konkrétní kroky. Nemiluje ten, kdo nic nedělá.

Proto i v rodinách v plném zatížení povinnostimi můžeme nacházet mystiky, lidi spojené s Bohem. Pokud se rodiče starají o děti, protože to chce Bůh anebo jestli jdou do práce, aby zabezpečili rodinu, jsou spojení s Bohem. Každá služba činěná podle Boží vůle je příležitostí a výzvou k hluboké mystice. To může rodinu vést i ke společné modlitbě. Jaká je ale důležitá či nejdůležitější?

V posledním rozhovoru s teologem P. Jaroslavem Filkou si také všimneme, jak velký duchovní význam dává exhortace životním partnerům.

V sedmém závěrečném pokračování Radosti z lásky za týden uslyšíte rozhovor s pedagogem doc. Rudolfem Smahelem o textech naší exhortace věnovaných výchově.