Laudato si´

Datum a čas vysílání: 30. 5. 2016, 22:00
Autor: Petr Pospíšil
Interpret: Mgr. Vojtěch Kotecký – publicista, ochránce životního prostředí, analytik nezávislého analytického centra Glopolis,, Petr Pospíšil - redaktor
Cyklus: Laudato si´
Název pořadu: Dialogem k nové národní a lokální politice
Název části: -
Část: 33. část

Ekologická daňová reforma, podpora drobných zemědělců, odpor veřejnosti vůči developerským zástavbám v chráněných lokalitách, redefinice rozvoje a pokroku – to jsou jen některá témata o nichž budeme uvažovat s naším hostem, dlouholetým ochráncem životního prostředí a bývalým členem Rady vlády pro udržitelný rozvoj.

V cyklu komentářů se nacházíme v páté kapitole encykliky papeže Františka Laudato si´. Tématem článků 176-198 je dialog o životním prostředí na národní úrovni. Římský biskup v dokumentu mj. poukazuje na skutečnost, že zatímco současné světové zřízení není schopné převzít zodpovědnost, místní správy jsou schopné to dokázat.

Jaké má vláda nástroje k zamezování neodpovědným praktikám velkých podniků a naopak k podpoře dobrých iniciativ? Může stát podpořit ekologické zemědělství i jinak než jen finančními dotacemi? Co brání ekologické daňové reformě? Vzpamatuje se někdy český venkov z násilné kolektivizace komunistickou stranou, nebo je třeba najít jiný způsob hospodaření? Papež František vyzývá k redefinici rozvoje a pokroku. Jak máme tyto pojmy nově chápat?

Premiéra: 30. 5. 2016, 22:00
Opakování: 1. 6. 2016, 2:00, 2. 6. 2016, 16:00
Kateřina Rýznarová

Svátek má: sv. Epafrodit / Leona

Moderuje: Kateřina Rýznarová

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony