Štuk, tvář kapličkám

Štuk, tvář kapličkám

Pořad v souvislostech


Studio Jan Neumann
Budeme vysílat

Studio Vojtěch
Studio Hroznata
Studio Hedvika
Vysílali jsme
Audioarchiv
28. března 2017 Studio Jan Autor: Petr Kronika

Madonu s dítětem Ježíšem pro kapličku na Českokrumlovsku nakreslila Viktorka, její otec štukatér poví nejen o své práci v půlhodince z Regionálních studií.

Napřed ve vojenském prostoru Boletice a pak v ateliéru a ještě u něho doma v Českém Krumlově mluvil Petr Kronika s uměleckým štukatérem Vladimírem Voborníkem, který vedle práce na fasádách nebo interiérech hlavně historických objektů, přichází do krajiny ke zchátralým kapličkám a svýma rukama – a srdcem – je obnovuje. K jedné, kterou opravil loni na podzim a nyní po zimě jel zkontrolovat, zda v pořádku přečkala sníh a mráz, vzal Vladimír Voborník s sebou právě našeho českobudějovického kolegu. Mikrofon zachytil, jak do ní zavěsil svatý obrázek, který nakreslila jeho pětiletá dcera. A také zachytil něco z Vladimírova vztahu k Bohu. Setkání „Štuk, tvář kapličkám“  uvedeme v cyklu z „Regionálních studií“ tento čtvrtek 30. 3. 2017 v 20.15.

Jan Novotný
Moderuje: Jan Novotný
NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta op. 1 č. 10 g-moll pro housle a varhany (1722) - Allegro; Autor: Händel Georg Friedrich; Sóla: Hůla Pavel - housle, Pokorná Jiřina - varhany
23.50Duchovní slovo
23.58Simeonovo kantikum
00.00Hymna a chorál Svatý...
00.05Kafemlýnek
01.00Komorní hudba
02.00Studio Vojtěch

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony