Odkud vysíláme mše svaté

Kostel Svatého Augustina v BrněNejblíže je nám brněnský kostel sv. Augustina, odkud vysíláme mše svaté a adorace první pátek v měsíci v 18 hodin. Sv. Augustinu také patří 2. neděle  v měsíci, a to v 9 hodin. Mše sv. zde slouží P. Petr Vrbacký a P. Martin Holík. Bílá stavba chrámu se štíhlou 50 m vysokou věží má významné postavení v městském panoramatu a je orientačním bodem dálkových průhledů. Vytváří nároží v prostoru náměstí Míru a ulice Březinovy na úbočí Kraví hory s parkem.

 

Litoměřice_Sv_ŠtěpánO 3. nedělích v měsíci můžete naladit přenosy bohoslužeb z kostela Všech svatých v Litoměřicích. Bohoslužbám předsedá P. Józef Szeliga. První zmínka o kostelu je z roku 1235. V současnosti je zde dochovaná část původního zdiva. Kostel prošel řadou přestaveb. Konečnou barokní podobu získal v letech 1718 – 1719. 

 

 

Kostel_Panny_Marie_Sněžné_z_Františkánské_4

Od února roku 2015 přenášíme čtvrteční bohoslužby z kostela Panny Marie Sněžné v Praze. Tento kostel spravuje řád Menších bratří – Františkánů a je historicky spjat mimo jiné i se čtrnácti pražskými mučedníky. Mše svaté zde od 18.00 slouží P. Filip Jan Rathouský a P. Bonaventura Ondřej Čapek.

 

kostel_sv.Bartolomeje_PardubiceOd února roku 2017 přenášíme každou 1. neděli v měsíci bohoslužby z královéhradecké diecéze, a to z kostela svatého Bartoloměje v Pardubicích. Mše svaté zde slouží P. Jan Uhlíř a P. Piotr Antkiewicz.

 

O 4. neKostel_sv_Jana_Křtitele_Sumperkděli v měsíci přenášíme mše svaté z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku. Ten vznikl již při zakládání města ve 13. století. Barokně přestavěn po požáru města v roce 1669. Monumentální barokní architektura v regionu vzácného křížového půdorysu vybudovaná s použitím původních gotických konstrukcí, při gotické věži. Bohoslužby slouží P. Slawomir Sulowski a P. Jan Berka.

Hluboká Kostel sv. Jana Nepomuckého Wikipedia

Od 12. března roku 2017 přenášíme každou 5. neděli v měsíci bohoslužby z českobudějovické diecéze, a to z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou. Mše svaté zde slouží P. Tomas van Zavrel.

Kostel Panny Marie Pomocnice_Brno Žabovřesky_interiér_Proglas_2021Každý pátek kromě 1. pátku v měsíci se pomocí našeho přenosu můžete připojit ke slavení mše svaté v kostele Panny Marie Pomocnice. Stavba tohoto moderního salesiánského kostela začala roku 1994 a dokončena byla 27. května 1995, kdy byl vysvěcen brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem. Páteční mše svaté zde od 18.00 slouží salesiáni P. Zdeněk Jančařík, P. Pavel Glogar, P. Jan Stuchlík a P. Jaroslav Němec.

V úterý během školního roku (až na výjimky) přenášíme bohoslužbu v 18 hodin přímo z naší rozhlasové kaple Svatého Ducha. Slouží ji P. Martin Holík, nebo P. Jan Hanák. Při těchto úterních mších pamatujeme na jednotlivé skupiny posluchačů – první úterýKaple Ducha Svatého Proglas v měsíci je mše sloužena za zemřelé posluchače, přátele Proglasu, druhé úterý za nemocné a o třetím úterku pamatujeme vůbec na všechny posluchače. Ny tyto bohoslužby jste zváni také osobně, můžete přijít k nám do areálu Amulle – vstup naproti zastávky Životského v Brně-Židenicích. Doporučujeme si však ověřit zde, že se mše skutečně koná u nás, případně zavolat k nám na recepci 543 217 241. Těšíme se na vás!