Odkud vysíláme mše svaté

Kostel Svatého Augustina v BrněNejblíže je nám brněnský kostel sv. Augustina, odkud vysíláme mše svaté a adorace první pátek v měsíci v 18 hodin. Sv. Augustinu také patří 5. neděle  v měsíci, a to v 9 hodin. Mše sv. zde slouží P. Josef Novotný. Bílá stavba chrámu se štíhlou 50 m vysokou věží má významné postavení v městském panoramatu a je orientačním bodem dálkových průhledů. Vytváří nároží v prostoru náměstí Míru a ulice Březinovy na úbočí Kraví hory s parkem.

 

 Kostel Panny Marie Pomocnice v OlomouciOd září roku 2013 také přenášíme každou 2. neděli v měsíci mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci. Bohoslužbám předsedá P. Rudolf Smahel. Kostel Panny Marie Pomocnice je pozdně barokní kostel, postavený roku 1774 pro olomoucké předměstí, přestěhované kvůli stavbě barokní pevnosti. Věž z roku 1780 byla postavena nákladem manželky plukovního ranhojiče Antonie Pakostové. Ta stála na dnešním náměstí Čs. armády zřejmě od začátku 13. století, po řadě přestaveb byla těžce poškozena v roce 1758. Vzhledem k potřebě uvolnit předpolí olomoucké pevnosti byla celá ves Nová Ulice přestěhována na úbočí Tabulového vrchu. 

Litoměřice_Sv_ŠtěpánO 3. nedělích v měsíci můžete naladit přenosy bohoslužeb z kostela Všech svatých v Litoměřicích. Bohoslužbám předsedá P. Józef Szeliga. První zmínka o kostelu je z roku 1235. V současnosti je zde dochovaná část původního zdiva. Kostel prošel řadou přestaveb. Konečnou barokní podobu získal v letech 1718 – 1719. 

P.Marie_Snezna_kostelOd února roku 2015 přenášíme čtvrteční bohoslužby z kostela Panny Marie Sněžné v Praze. Tento kostel spravuje řád Menších bratří – Františkánů a je historicky spjat mimo jiné i se čtrnácti pražskými mučedníky. Mše svaté zde slouží P. Filip Jan Rathouský a P. Bonaventura Ondřej Čapek.

 

kostel_sv.Bartolomeje_PardubiceOd února roku 2017 přenášíme každou 1. neděli v měsíci bohoslužby z královéhradecké diecéze, a to z kostela svatého Bartoloměje v Pardubicích. Mše svaté zde slouží P. Antonín Forbelský, P. Tomáš Kvasnička a P. Piotr Antkiewicz.

 

.

 

Od 12. března roku 2017 přenášíme každou 5. neděli v měsíci bohoslužby z českobudějovické diecéze, a to z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou. Mše svaté zde slouží P. Tomas van Zavrel.

V úterý během školního roku (až na výjimky) přenášíme bohoslužbu v 18 hodin přímo z Radia Proglas, z jednoho z našich studií. Slouží ji ředitel Proglasu, otec Martin Holík. Při těchto úterních mších pamatujeme na jednotlivé skupiny posluchačů – první úterý v měsíci je mše sloužena za zemřelé posluchače, přátele Proglasu, druhé úterý za nemocné a o třetím úterku pamatujeme vůbec na všechny posluchače. Čtvrté úterý pak patří slovenskému přenosu bohoslužby, prostřednictvím Rádia Lumen.

V minulosti jsme mše svaté vysílali z duchovního centra P. Martina Středy a blahoslavené Marie Restitutyv Brně - Lesná a z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích.