Pořady z regionů

Pořady, které pro vás připravují redaktoři z našich regionálních studií v Olomouci, PrazeHradci Králové a Ostravě.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

5. června 2023, 17:00

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je jediné svého druhu na světě. O historii sklářství a o muzeu hovořila jeho ředitelka Milada Valečková.

Muzeum technických hraček Velvary

Muzeum technických hraček Velvary

1. června 2023, 12:30

Už nálezy z pravěku ukazují, že existovaly předměty, které dětem sloužily jako hračky. My se společně vypravíme do Muzea technických hraček ve Velvarech, které si představíme s jeho zakladatelem Miroslavem Smahou.

Chaos v duši, akryl ve vlasech

Chaos v duši, akryl ve vlasech

25. května 2023, 14:10

Život s bipolární poruchou není jen deprese a mánie, ale je to soužití těchto dvou stránek. Proto se je snažím dávat na jedno plátno, kde spolu mohou koexistovat a tím popisují komplexnost této nemoci,“ říká o svých obrazech olomoucká malířka Tereza Tomáštíková.

Skautský okres Ostrava

Skautský okres Ostrava

23. května 2023, 13:40

Ve středu 24. května si můžete od 20.15 poslechnout pořad o ostravské skautské organizaci. Redaktor Antonín Žolnerčík si k mikrofonu pozval předsedkyni skautské okresní rady v Ostravě Hanu Mamčařovou.

Česká mincovna slaví 30 let

Česká mincovna slaví 30 let

22. května 2023, 11:00

Česká mincovna vznikla po rozpadu Československa, protože Česká národní banka chtěla mít mincovnu na svém území, a dosavadní mincovna byla na území Slovenska v Kremnici. Česká mincovna razí jak všechny oběžné mince pro Českou národní banku, tak pamětní mince a medaile z drahých kovů.

Pomáhající centra Diecézní charity Hradec Králové

Pomáhající centra Diecézní charity Hradec Králové

19. května 2023, 15:40

V pořadu Na stole je téma se zabýváme pomáhajícími centry, která spadají pod Diecézní charitu Hradec Králové. Zaměříme se především na Dobrovolnické centrum a Integrační centrum pro cizince, kam patří i Poradna pro cizince a uprchlíky a rovněž terénní forma pomoci. Činnosti všech těchto složek se často prolínají.

Výstava Orbis Pictus Play v Ostravě

Výstava Orbis Pictus Play v Ostravě

18. května 2023, 13:53

ORBIS PICTUS PLAY je interaktivní výstava inspirovaná dílem Jana Amose Komenského, zejména jeho knihou Labyrint světa a ráj srdce, jejíž 400. výročí vzniku si letos připomínáme.

Capelinha střední a východní Evropy

Capelinha střední a východní Evropy

10. května 2023, 20:00

Známé poutní místo a Národní centrum Světového apoštolátu Fatimy v České republice – Koclířov u Svitav – se letos stává velmi důležitým místem v Evropě, díky replice Kaple zjevení z Cova da Iria z portugalské Fatimy (tzv. Capelinha). V Koclířově natáčel Martin Weisbauer.

O archeologických nálezech ve Slavkově u Brna

10. května 2023, 12:27

Začátkem března letošního roku informovala média o archeologických nálezech ve Slavkově u Brna. Jedná se o základy bývalého kostela sv. Jakuba, který stál vedle slavkovského zámku do poloviny 18. století. V letošním roce si město připomíná 700. výročí od první zmínky o tomto kostele a s ním i slavkovské farnosti. Poslechněte si rozhovor s místním římskokatolickým farářem a nadšencem do historie Milanem Vavrem.

Kapitula Sekulárního františkánského řádu

Kapitula Sekulárního františkánského řádu

8. května 2023, 20:00

V pořadu Martina Weisbauera se seznámíme nejen se Sekulárním řádem sv. Františka (SFŘ), ale především s celostátní, národní, tzv. rohožkovou kapitulou, která probíhala ve dnech 29. 4. – 1. 5. 2023 ve Vranově u Brna.

Korunovace krále Karla III. z teologického a genealogického pohledu

Korunovace krále Karla III. z teologického a genealogického pohledu

4. května 2023, 16:00

V předvečer korunovace britského krále Karla III. si poslechněte náš speciální pořad, ve kterém se na tuto světovou událost podíváme trochu jinak než je obvyklé.

O kočkařích a pejskařích

O kočkařích a pejskařích

4. května 2023, 08:58

V českých domácnostech jsou nejčastějšími domácími mazlíčky psi, poté kočky. Co o nich ale víme? Co potřebují? A co dělat, když „zlobí“? V reportážním pořadu redaktorky Anny Janoškové se představí několik organizací i jednotlivců, kteří se rozhodli zvířatům věnovat i profesně.

Arcibiskup Matocha: Přísně tajné

Arcibiskup Matocha: Přísně tajné

1. května 2023, 21:00

Svou mimořádnou statečnosti dokázal, že lze vzdorovat čemukoli, jakémukoli úskalí,“ říká o arcibiskupovi Matochovi kurátorka výstavy Vendula Prostředníková.

Kurzy Alfa

Kurzy Alfa

12. dubna 2023, 22:00

Kurzy Alfa jsou dnes pro mnoho lidí vstupní branou k víře a do církve. V Česku se začaly pořádat před 25 lety. Při příležitosti tohoto výročí jsme oslovili Veroniku Filipovou, která vede Českou kancelář kurzů Alfa, a Jakuba Güttnera, který kromě toho, že má zkušenosti s kurzy Alfa, vede Manželské večery – setkání, která pomáhají párům upevnit jejich vztah. Tato setkání spadají pod kancelář kurzů Alfa. Rozhovor s oběma hosty vám nabídneme na Proglasu ve čtvrtek 13. dubna od 20.15.

Indie v projektu Adopce na dálku

Indie v projektu Adopce na dálku

10. dubna 2023, 16:00

Navštívíme Indii, kde pomáhá projekt královéhradecké charity – o své zážitky z cesty na přelomu listopadu a prosince roku 2022 se podělí ředitelka Diecézní charity Hradec Králové Aneta Maclová, vedoucí projektu Adopce na dálku Vojtěch Homolka a koordinátorka projektu Pavlína Nalevanková.

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Proglas potřebuje podpořit!

Děkujeme za podporu Proglasu, milí posluchači!

SMS