Modlitba breviáře

Modlete se s námi breviář! Ranní chvály se modlíme ve všední den v 6.05, v sobotu a v neděli v 6.35. K večerním chválám se můžete připojit každý den ve 21.02.
Ať už se modlíte s námi nebo jindy, o samotě nebo s jiným společenstvím, nabízíme vám čísla stránek. V papírovém vydání existují původní (často modré/hnědé) a novější (zelená) verze, Na webu breviar.cz (přímo texty Liturgie hodin) jsou kompletní texty liturgie hodin, praktické místo pro modlení jak na desktopu, tak ve verzi pro mobilní telefon najdete na  https://lh.kbs.sk/cz/default.htm.

Breviář pro laiky na týden: cyklus A (cyklus A platí až do začátku adventu 2023)

Vždy od sobotního večera

3. června; 10. června; 17. června; 24. června

Kdo je jen trochu zběhlý, čísla stránek nepotřebuje:
Kolikátý týden čtyřtýdenního cyklu se modlíme? Vypočítá se dělením týdne čtyřmi - a kolik zbude, z tolikátého týdne žaltáře se modlíme základní texty, jimiž jsou žalmy. například o páté neděli v liturgickém mezidobí se modlíme (5/4 = 1 a 1 zbude) z 1. týdne žaltáře, o dvanácté neděli v liturgickém mezidobí se modlíme ze 4. týdne žaltáře (12/4 = 2 a 4 zbudou). Používáme jak temporál (vánoční, velikonoční okruh), tak sanktorál (svátky svatých). Slavnosti a svátky mají přednost, u památek a nezávazných památek se většinou vezme závěrečná modlitba nebo nic. Neděle jsou slavnostmi.
Mobily a PC:
Shoda s elektronickou verzí nemusí být úplná, protože v některé dny je až pět možností výběru textů, a to nehovoříme o množství krásných alternativních úvodních hymnů. K bleskové změně textů pomáhají červeným písmem psané věty v závorkách hned pod životopisem, jež jsou ve skutečnosti přepínacími tlačítky. Nejvíce se nám osvědčilo přepínat klikáním na (na památky použít části z běžného dne, ne ze společných textů) a (na památky použít části ze společných textů). Pokud se nedaří, nebuďte smutní, připojte se třeba i jen nasloucháním a zopakováním antifony a Sláva Otci...
Děkujeme, že se s námi modlíte tuto starobylou a stále čerstvou modlitbu.

Aktualizace: 30. 5. 2023 MH