Máme slavit 500 let od vzniku reformace?

Máme slavit 500 let od vzniku reformace?

Pořad v souvislostech


Máme slavit 500 let od vzniku reformace?
Budeme vysílat

Soukromá zjevení
Soukromá zjevení
Vychoval mě gangster
Vysílali jsme


Přemožen Bohem

Přemožen Bohem

Vychoval mě gangster
Audioarchiv

Studio Vojtěch připravilo rozhovor s naším předním historikem otcem doc. PhDr. Tomášem Petráčkem, Ph.D., Th.D. o letošním významném výročí vzniku reformace.

Je vůbec přiměřené slavit dnes výročí vzniku reformace? Lze slavit rozštěpení v církvi? Může vůbec něco oslavovat církev, která bojuje se stále klesajícími počty členů, úspornými opatřeními a debatami o struktuře? Jaká pozitiva a negativa přinesla reformace a co převažuje? Jak se na reformaci dívá katolická církev dnes? Tyto a další palčivé otázky se nám pokusí objasnit na základě historických souvislostí host našeho studia. Otec doc. Tomáš Petráček působí jako vedoucí katedry Kulturních a náboženských studií na Univerzitě Hradec Králové a vyučuje též na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Evangelická církev v Německu (EKD) iniciovala ve spolupráci se státními institucemi a turistickými spolky vznik tzv. Lutherovy dekády, která měla v letech 2008-2016 ukazovat a přivádět k jubileu reformace. Dekáda má letos vyústit do centrálních oslav, které budou zakončeny v jubilejní den, 31. 10. 2017. Na národní i mezinárodní úrovni se budou konat mnohé slavnostní akty, které mají na toto výročí upoutat pozornost.

Marta Kerlínová

Svátek má: sv. Myron / Petra

Moderuje: Marta Kerlínová
NyníTřikrát z Proglasu
Píseň: Every Little Thing She Does Is Magic (2010); Interpret: Sting; Album: Sting: Symphonicities
08:00Zprávy ČRo Dvojka
08:05Písničky
08:45Radio Vatikán včera
09:00Vážná hudba
09:15Uši k duši (TWR)
09:30Studio Hroznata

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony