Píseň písní

Píseň písní
28. listopadu 2017 Dotýkání světla, Advent Autor: Marek Chvátal

Během adventu budeme v relaci Dotýkání světla pročítat báseň po básni starozákonní knihu Píseň písní a rozjímat nad dobrodružstvím jejích hrdinů: milého a milé.

Barvité a vášnivé verše popisují velkou lásku. Můžeme za nimi vidět jak vztah manželů, tak Boží lásku k nám a naši touhu po Hospodinu anebo napětí mezi mnou samým a mou duší.

Píseň písní zpívá o rostoucí lásce, která ale musí dozrávat a to i za cenu utrpení a ztráty. Milá a později nevěsta nezískává nic lacino. S milým se setkává jen krátce a pak na něj v touze a zkouškách čeká, hledá ho. Z vlastní síly ho však není schopná nalézt. Setkání s milým je totiž vždy milost.

Tyto milostné básně, u kterých se můžeme i mnohdy začervenat, jsou Božím slovem, které nás ubezpečuje o nesmrtelné lásce Boha, jenž se neváhal stát z lásky k nám člověkem.

Dušan Baur

Svátek má: bl. Godšalk / Patrik

Moderuje: Dušan Baur
NyníHudební zastavení
Skladba: Hora tří světel; Autor: Martinů Bohuslav; Dirigent: Kühn Pavel; Sóla: Doležal Vladimír - tenor, Novák Richard - bas, Haničinec Petr - recitace; Soubor: Mužský sbor Pěveckého sboru Čs.rozhlasu v Praze
19.00Pohádka - večerní zíváček
19.15Jak se Vám líbí
20.00Večerní zprávy Proglasu,...
20.15Studio Kristián
20.40Křesťanská píseň
20.45Radio Vatikán dnes

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony