Soukromá zjevení

Soukromá zjevení

Pořad v souvislostech


Soukromá zjevení
Budeme vysílat

Dotýkání světla
Blahoslavenství z hory i roviny
Blahoslavenství z hory i roviny
Vysílali jsme


Blahoslavenství z hory i roviny

Blahoslavenství z hory i roviny

Třikrát s Tomášem Špidlíkem
Audioarchiv
3. května 2017 Dotýkání světla Autor: Marek Chvátal

U příležitosti 100. výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě otevíráme v relaci Dotýkání světla sérii pořadů zaměřenou na fenomén nadpřirozených zjevení.

K rozhovorům o soukromých zjeveních jsme pozvali teologa P. Jaroslava Filku. Celkem v sedmi pokračováních si povíme to nejdůležitější pro orientaci v soukromých zjeveních a řadu zajímavostí.

Na začátku bude řeč o podstatné odlišnosti veřejného a soukromého zjevení a jejich významu. Veřejné zjevení je totiž určeno každému člověku bez výjimky, zatímco soukromá slouží především veřícím a musí být mj. v souladu s učením církve. V dalších dílech se zaměříme na události spojené s řadou míst, kde se Panna Maria zjevila anebo měla zjevit. Budou mezi nimi La Salette, Lurdy, Fatima, Garabandal, Madžugorje, Turzovka, Melleray Grotto, Kibeho a Il Bouchard.

Z rozhovorů s P. Filkou o soukromých zjeveních se dozvíté také o závaznosti těchto úkazů, postojích církve, kritériích pro uznání, motivech zjevujících se osob, o typech osobností vizionářů a mnoho dalšího.